Szerző Téma: Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !  (Megtekintve 473319 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető cemerico

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #285 Dátum: 2012. Október 14. 11:39:41 »
Szia Villm Dexter !

Bocsi, hogy vasrnap zaklatlak, de rosszul mkdik a Demrad BK a 130 kaznom. Segtsg kellene, mert gyermekem halmozottan srlt s nem szeretnm, ha megfzna a laksban, mert van gy is elg baja. A kszlk elindul, ft egy rvid ideig ( nhny percig ), majd lell s elkezd villogni a lgnyoms kapcsol hibja ikon, ill. nha villog mellette a tlftst megakadlyoz termosztt ikonja is. kb. 20 perces vrakozs utn, ha jra indtom a kaznt, akkor az megintcsak mkdik egy rvid ideig, majd ismtelten lell s villog a lgnyoms kapcsol hibja ikon. gy megy ez egsz nap. Ha tudsz, akkor krlek segts. dvzlettel: cemerico

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #286 Dátum: 2012. Október 14. 14:07:15 »
Hello cemerico !
Telefonszmomnl csak az elrhetsg ra beli korltozsa van kirva, ami azt jelenti, hogy a ht brmely napjn lehet hvni a megadott idkereten bell. Ha elrhet vagyok s rrek akkor felveszem. Ha nem akkor megcsrgetem a nemfogadottakat s aki akar valamit visszahv akkor vagy valamikor nmagtl.
A lersod nem tisztzza azt, hogy amikor nha villog a mellette lev tlmelegedsi led is, akkor az egyszerre trtnik vagy egyszerre csak az egyik villog mindig. Kt kln dolgot jelent !
A hiba nem most kelet ez biztos. Egy-kt nap a hten kell pihensre is, de attl mg telefonkzelben vagyok ltalban mindig. Tvgygytsban nem tudok segteni, a frumot idkznknt olvasom s vlaszolok van, hogy rnknt de van, hogy hetente vagy havonta, e-mailt 2-3havonta vagy vente, ezek kzl mg mindig a leggyorsabb a telefon mg ha pnzbe kerl akkor is.
dv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #287 Dátum: 2012. Október 14. 23:14:09 »
Eddigi tapasztalataim alapjn a valsg:
Ami rsban jtt az sosem volt srgs.
Ami e-mail-ben jtt az csak hrlevl volt, vagy olyan emberek levele aki nem tud vagy akar olvasni. Attl mg nem fogok tbbet e-mailezni mg ha a lott ts rtestjt kldik e-mailben akkor sem.
Ami annyira srgs volt, hogy rgtn de azonnal s ne htvgzzek ott kpskods prblkozs volt gy az nem rdekel.
Ami rgta bizonytalanul mkdik azt nehogy mr rgtn de azonnal kelljen gygytani.
Aki akart valamit s volt benne kurzsi az egybl felhvott.
Nagy gretek, eskk gyerekre felesgre, fl szemre vagy Istenre vagy Biblira sosem mkdtek amita megszlettem aki eskdztt az SOHA nem tartotta be egyszer sem.
Aki azzal kezdi, hogy mennyit lehet alkudni, mr itt elcseszte, no meg a felbl azt meg mg jobban.
Aki gri, hogy majd visszahv az nem teszi meg tbbsgben.
Aki felhv este az n elrhetsgi idmn bell az arra nem szmol, hogy klcsnkenyr visszajr s mi van ha visszahvom ugyanekkor, persze  gyse veszi fel.
Ha valaki keresett vagy beszltem vele s visszahvom az tbbsgben gyva felvenni a telefont.
Akinek segtettem az gy elfelejt mint annak a rendje, eddig kb 2db kivtel volt s nem csak kettnek segtettem s ugyanezen emberek fantzijt csak az csiklandozta, hogy msok nem radoznak itt rlam, de k is hasonlan elfelejtettek rni utna.
Ha valamit mr nem lehet kapni s nekem van akkor az brmennyibe is kerl akkor mr hirtelen drga, teljesen mindegy, hogy a bolti r felbe kerl s, hogy egyedl csak nekem van, de ettl mg nem lesz olcsbb.
rdekes mindig a tbbsg mindent olcsbban tud mint n csak amikor krek belle 10db-ot akkor hirtelen 1db-ot se tudnak mr.
A nemltez akcikrl folyamatosan "tjkoztatnak" de amikor utna jrok kiderl soha nem volt annyirt s sehol.
Amikor mondok egy rat akkor mr fele annyirt is van de akkor mgis mrt csrg 5perc mlva a telefon, hogy mgis csak kell, valszn azrt mert kamu volt.
Az njavts ritkn olcs.
Az olcs mindig dupln drga.
A "csak kis hibja van" = a torka vres.
Karbantartott = a tbbsgnl CSAK: leportalantott.
Feljtott = a tbbsgnl CSAK: kapott a klseje egy kis srolszeres mosst.
Aki hamar le akarja rakni a telefont ne csodlkozzon ha a msik rakja le elbb :)
Aki nem tudja elmondani, hogy nz ki a masinja annak nincs is kszlke.
Stb...
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 10. 13:08:30 írta villamdexter »
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető papa1977

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #288 Dátum: 2012. Október 17. 20:46:26 »
Sziasztok,
Nekem 1 demrad solaris HK130 kaznom van, aminek valsznleg a feltlt csapja gajra ment, mert a nyoms folyamatosan felmegy, aztn leengedem de megint flmegy.Megprbltam az aljn tallhat csavarral is rhzni, de akkor is hallom a folyamatos "sziszegst"( megy be a vz).Elzrtam a kaznba vezet vzcsvet, de ugye gy nincs meleg vz(mg j hogy a fts gy is mkdik, mert azrt jjel mr hideg van).Honnan tudok n ilyen csapot szerezni, mert ahogy nztem ki tudnm azt n is cserlni.
Elre is ksznm a segtsget.
dv.

Nem elérhető johnybravo

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #289 Dátum: 2012. Október 19. 11:43:55 »
Szia Villm Dexter!
HK124 Demrad Solaris Classic (ledes) kaznom van mr vagy 5 ve. Mr mindenen tl vagyok vele kapcsolatban ami csak megtrtnhetett s eddig a mindig sikerlt letet lehelnem bele (erre minden tlen tbbszr volt szksg :-)) Komolyan mondom ilyen macgyver cuccal mg nem tallkoztam.
Most talltam r erre a frumra s szeretnlek megkrdezni a kvetkezkrl:

1. Vlemnyed szerint mi lehet az oka, hogy mkd (nem hibs) termosztt ellenre, nha annak nyitott kontaktusai mellett (mszerrel kimrtem) a kazn azonnal beindul amikor bekapcsolom a tpfeszltsget (kapcsols dug). Ilyenkor a termosztt vezrls nem befolysolja a mkdst. Az azonnal alatt azt rtem, hogy gy mint amikor a termosztt vezrli, csak a termosztt nem kapcsoln be, de a kazn mgis beindul. Aztn ksbb magtl megjavul.

2. Mi lehet annak az oka, hogy a szivatty nha nem indul el? Kazn bekapcsol, gyjt, begyullad -> szivatty nem megy -> hkapcsol leold -> kazn lell.
 Erre kitalltam egy egyszer hacket: a panelon a szivatty rel vezrlsre kt vezetket forrasztottam s ha gy gondolja, hogy nem indul magtl, akkor ezzel bekapcsolom a szivattyt. Tudom, hogy ez nem tl elegns megolds mert a szivatty azutn is megy, hogy a termosztt a kaznt mr lelltotta, de ezzel a kaznnal az elegancin mr rgen tl vagyok. Egybknt arra gyeltem, hogy soha semmilyen biztonsgi elemet nem iktattam ki  ;D A szivatty problma egyszer csak magtl megjavul.

3. A vz orrn szjn folyik belle (na j cspg), nyoms folyamatosan cskken. A feltlt csapot nem lehet (nem is kell) nyitva hagyni, mert az mr az els perctl teresztett s tltlti a kaznt, amitl az leszablyoz s (rgebben) elnti a kaznhzat (most mr cs van a leml csvn + vdr).
Ezzel kapcsolatban azt szeretnm krdezni, hogy ltezik tmtskszlet ehhez a kaznhoz? Kaposvri vagyok s itt konkrtan nem talltok (gzkaznos boltban) egy olyan gumigyrt ami kellett volna brmelyik cscsatlakozshoz. Mindenfle mret van, de egyik sem pont olyan mint amilyen kell.

4. Vgl, most jutottam el odig, hogy a hcserl sztgett. Vlemnyed szerint rdemes foglalkozni a cservel, vagy most rett meg a kazn a kidobsra?

Elre is ksznm. dv, Jnos

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #290 Dátum: 2012. Október 21. 10:09:38 »
Hello papa1977 !
Ha HK130-as kszlked van akkor az NEM Solaris, hanem Solaris Classic ! A kett teljesen ms s attl mg, hogy valami Demrad az NEM Solaris s ha valami Solaris az nem felttlen Demrad s attl mg, hogy valami Demrad Solaris attl mg az alatta lev sorban ott lehet a Classic ami fontos ! Solaris-nak monotermikus, a Solaris Classic bitermikus ! A meghibsodsok mindkt tpusnl klnbzk s az okuk is ms !
Solaris Classic-on bell is kt fajta bemeneti vz tmb ltezik, egyik a rz tmb (azt szeretem, szerelhetbb) s msik a manyag. Krds neked melyik van ? Mind a kettre van megolds de ms s ms.
A Solaris Classic kszlkeknek ha elvzkvesedett a hcserlje s egyenetlen volt a htads akkor akr lehet, hogy tszakadt a cs a csben rendszer s ekkor llandan felmegy a nyoms hideg llapotban is mg ha j a feltltcsap akkor is. (Ekkor ha a bejv vizet elzrjuk a kszlk eltt, akkor a kszlk tovbbra is hasznlhat csak ftsre. Az idelis javtsa ha a hasznlati meleg vizet is szeretnnk hasznlni rendeltetsszeren, akkor az a kazntest cserje.)
A monotermikusaknl nincs ilyen. Hol sziszeg ? Alul vagy fell vagyis a feltltcsapnl vagy a kazntestnl ?
Telefon -> s lehetsges lesz megolds.
dv

Mindenkinek:
Minden Demrad tpusjelzsben MINDEN betnek s szmnak JELENTSE VAN ! Egy eltrs s ms kszlkrl beszlnk !
A tulajdonsgok s a hibk sokszor jelentsen eltrek ezrt ODA KELL FIGYELNI a PONTOS TPUSJELZSRE !
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 08. 10:42:21 írta Mini7777777 »
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #291 Dátum: 2012. Október 21. 10:10:31 »
A kszlkekrl MINDENKINEK:
Nem minden Solaris, Demrad !
Nem minden Demrad, Solaris ! TOVBBRA SEM !
A Demrad Solaris Classic az NEM Demrad Solaris hanem tovbbra is Demrad Solaris Classic !
NEM minden Demrad egyforma gy NEM mindegyikre vonatkoznak a lertak !
Ajnlom figyelembe a tpusjelzsekre val PONTOS odafigyelst !
Egy bet vagy szm eltrs s teljesen ms kszlkrl beszlnk !
A sttkk az NEM fekete s a fekete NEM sttkk !
Az egy az NEM kett ! A kett NEM hrom ! A hrom NEM kett ! (Darabszmok tern.)
A valami s a valamelyik az tg fogalom, pontosts nlkl tapogatzni lehet csak !
A LED a zld s a piros kicsi pontszeren vilgt bigy !
Az LCD az olyan mint a szmolgpek kijelzje !
A termosztt NEM a kazn tartozka ! (Az egy kls kiegszt !)
Tpusok hibakdjai kzt eltrsek vannak !
Kmnyt szkteni NEM szabad !


Hello johnybravo !
Rossz szerelket talltl vagy pp magad akartad megoldani a problmt ha sok gond volt.
1. Gondolom az els kett zld LED vilgt olyankor vagy s csak villog az sszes.
Elfradt benne egy alkatrsz aminek a cserlje utn megjavulhat.
2. Valszn ezt meleg vz hasznlat utn tapasztalod.
Erre javts vagy alkatrszcsere a megolds de ltni kne.
lland szivatty hasznlat csak a villanyszmldat nveli, az eredeti llapotok visszalltsa a cl !
3. Valszn manyag bemeneti vz tmb van a kszlkedben.
Tmtskszletet eladni senki sem fog mivel sok id kimrni kiprblni s gy ltalban cservel egytt szokott lenni.
Gzkaznos bolt nem tmtsbolt, gy ott csak klingerit s egy-kt gyakran hasznlt csapba val gumitmts van.
J helyen kell tmtst venni s a tolmrt hasznlni s ksrletezni s kiprblgatni. Sok id mire egy garnitra sszell.
4. Hcserl melyik rsze gett szt ha igazn HK vagyis turbs kszlked van ?
A turbsban szebb llapotban szoktak maradni a hcserlk.

sszegzs:
Ha ltnm megtudnm mondani, hogy rdemes-e vagy sem. Mkds kzben is ltni kne, hogy viselkedik a masina.
Ha mint sejtem manyag bemeneti vz tmbd van s belerohadtak a vas stiftek akkor szvs hozznylni, DE ! HA ! a rz tmb van benne akkor semmi gond viszont akkor meg rdekes a lert viselkeds.
A magtl is bekapcsol ha krem ha nem hiba, gy ltatlanbl egyszernek tnik de lehet a lert hibk nagyon-nagyon-nagyon ritka vezrlegysg problmra vezethetek vissza. Ebben a tpusban mg nem tallkoztam ilyennel de mr msiknl lttam hasonlt.
Ha j korban is volt hibja akkor elsnek a szakszerviznl kellett volna krni egy bezemelst s akkor gariban javtottk volna.
Most ugye dntsek a sorsrl. llapottl fgg. Krds te mit nevezel sztgsnek, mert ez is nzpont krdse mint a "zsebkopott" sz is az aprhrdetsi oldalakon mert egyesek szerint ha ppenhogy lehet nagyt alatt ltni kis karcot egy telefonon akkor az a zsebkopott, msok szerint viszont ha betonon s csiszolpapron keresztl hztk a telefont az a "zsebkopott".
Megjavtani mindent meg lehet csak krds mennyirt, de a dntsben egy-kt fnykp sokat segtene.
Lehet nincs nagy gond csak egy hiba fura viselkedst okoz s ezen kvl tmtscsere megolds lenne.
Gyorsabb vlaszhoz -> telefon.
dv
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 10. 13:13:02 írta villamdexter »
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Menyus

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #292 Dátum: 2012. November 04. 16:58:02 »
Sziasztok,
Nekem 1 demrad solaris HK130 kaznom van, aminek valsznleg a feltlt csapja gajra ment, mert a nyoms folyamatosan felmegy, aztn leengedem de megint flmegy.Megprbltam az aljn tallhat csavarral is rhzni, de akkor is hallom a folyamatos "sziszegst"( megy be a vz).Elzrtam a kaznba vezet vzcsvet, de ugye gy nincs meleg vz(mg j hogy a fts gy is mkdik, mert azrt jjel mr hideg van).Honnan tudok n ilyen csapot szerezni, mert ahogy nztem ki tudnm azt n is cserlni.
Elre is ksznm a segtsget.
dv.
Nem tudom kaptl e vlasz mr valakitl de ha beptesz egy csapot a kazn el akkor megtudod oldani.

Nem elérhető Franko

  • Szorgos "Júzer"
  • **
  • Hozzászólások: 9
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #293 Dátum: 2012. November 07. 09:27:58 »
Sziasztok!
Jl jnne most egy kis segtsg, hogy mi lehet a kaznom hibja. Demrad Solaris HKA224 tpus kazn. A melegvizet ha megnyitom elmegy egy bizonyos hfokig (pl. 52 fokig) aztn kikapcsol lemegy szintn egy hfokig (mondjuk 47 fokig) aztn jra bekapcsol, de ez vltoz egybknt.. Vgl mikor a meleg vizet lelltom a hfok felmegy olyan 79-80 fokra, ott megll, s mg jra el nem indtom a melegvizet, vagy nem kapcsol be a fts ezt mutatja. A fts rendesen mkdik, s a nyoms is 1.2-1.5 bar kztt mozog.
Ksznm elre is a segtsget!

admin mdostsa: Az u.i. hozzszlsod beillesztve a jelenlegihez rtelemszeren.
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 08. 10:36:34 írta Mini7777777 »

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #294 Dátum: 2012. November 08. 10:30:55 »
Hello Menyus !
Vlasz rkezett a hozzszls utn, de most ki lett bvtve rszletesen.
Kazn el csapot mr beszerelskor kellett volna szerelni idelis esetben, hogy az esetlegesen elfordul hibk esetn ne a f elzrt kelljen elzrni...
A bemenet kzzel ideig rig nyitsa s zrsa s a nyomsmr figyelse kzben az nem vgleges megolds.
Vagy rendesen vagy sehogy...
dv
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 10. 16:35:20 írta villamdexter »
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #295 Dátum: 2012. November 10. 13:03:52 »
Hello Franko !
Amikor a melegvz vtelt lelltod akkor termszetes, hogy amint lellt a turb s a szivatty akkor felmegy a hmrsklet mivel a hcserlt a vz hti ami ugye melegti a szobt s ez olyankor mivel nem kering akkor ha megllt akkor a felmelegedett hcserl hjt felveszi a kazntestben a vz. Amikor a kb 40mp kzeli id eltelt a fts kzben vett melegvzvteltl szmtva akkor amikor ismt elindul a szivatty, elkezd lejjebb menni a hmrsklet s majd amikor ismt begyjtott a kszlk akkor fog csak ismt felfel menni. Egyszerre CSAK az egyik zemmd megy, ameddig melegvizet veszel addig rtelemszeren nem megy a fts.
A termszetesen logikus rszt fentebb rszleteztem. Az ltalad lertak ezen kvli rsze rendellenes viselkedsre utalnak.
A kszlkeddel idkznknt foglalkozni kell, mivel sejtsem szerint nem trtnt ez mr rg meg a lertak alapjn.
Ltatlanban sejtsem van de tallgatni nem szeretnk, pr tipp van, de ez gyis csak vizulisan derl ki igazn.
dv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Szunyog83

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #296 Dátum: 2012. November 10. 13:16:14 »
Kedves villamdexter!

Adott egy Demrad Solaris kazn. Pontosabb tpust sajnos nem tudok, a kaznon nem tallok pontosabb inft s paprjai sincsenek meg. 3 potis, sttkk keretes kijelzs, a kr alak mrhely pedig "falazott".

A problmm az, hogy tliestenm a hzat, elzrtam (s persze leeresztettem) a vizet, valamint leengedtem az egsz ftsrendszert a pincben tallhat leenged csapon.
Hallgattam kzben s szerintem kibugyogott a vz a kaznbl, ennek ellenre a kijelzn 1,8 Bar nyomst r a kazn, ami nekem elg meglep, nem erre szmtottam. A leengeds eltt egybknt 1,3-on llt a nyoms.

A kaznon semmilyen lehetsget nem tallok a leengedsre, vagy brmire, adott az aljn a hideg s meleg vz csatlakoz, a ki- s bemen raditor csatlakoz, a gzbemenet, valamint a nyomsszablyz szelep (vagy hogy is hvjk, az a fekete tekergethet cucc).

Mit ronthattam el, avagy mit felejtettem el megcsinlni, vagy ez lenne a normlis (nem hiszem)?

Vlaszodat elre is ksznm!

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #297 Dátum: 2012. November 10. 16:33:05 »
Hello Szunyog83 !
Ha kmnyesed van akkor BK, ha turbs akkor HK, aztn A mivel sttkk s hrom gomb s 2-es mivel valszn LCD-s aztn 20, 24, 30 kzl az egyik a vge pl.: HK A224
Ha a kszlkeden kvli jobb s bal szls csvn lev kt szelep vagy osztgylyt zrva van akkor a leengeds a kaznban nem trtnt meg s nyoms alatt ll.
A kszlk aljn a jobb oldali visszatr ftscs mgtt van egy leenged fekete csavar aminek a kzepe lyukas. Ha azt megcsavarod finoman fogval, majd kzzel tovbb tekered akkor ha rdugsz egy slag csvet akkor ha a kszlkedben valjban nyoms van akkor le fog menni azon keresztl. Utna zrd vissza kzzel rendesen ! Ha jelents vz nem folyt ki ott s nem ment "F0 " rtkre a kszlk akkor valszn hiba van ami most jtt el vagy most mutatta meg magt de orvosolni kne s mg nem javttatod meg addig a kszlket Hzd KI a konnektorbl ha nem akarod igazn tnkretenni !
Magyarzat: "a nyomsszablyz szelep (vagy hogy is hvjk, az a fekete tekergethet cucc)" => Pontosabban merre tallhat a kszlken bell amire gondolsz mert gy nem egyrtelm.
dv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető robotkaimre

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #298 Dátum: 2012. November 10. 19:48:47 »
Szia Dexter!Nekem volna egy Demrad aden hkb 124 Led ha jl tudom a kp alapjn.Sajna nincs hasznlatim ezrt krdeznm ha termoszttot szeretnk rktni hogyan lehetne,ha volna kp rla szivesen vennm.Ha volna pr mdszer a karbantartsra,vagy ha volna letlthet hasznlati link megksznnm!Tovbbi szp napot!

Nem elérhető Szunyog83

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gzkazn javtsa !
« Válasz #299 Dátum: 2012. November 10. 22:48:20 »
Ksznm a vlaszod, a kazn kmnyes, teht ezek szerint BK A224 (vagy 220, 230) lesz, kszi, ezt mr tudom :)

Termszetesen a leengeds sorn minden csap nyitva volt (raditor el s visszamen, valamint a meleg s hideg vz is), a leenged csavart megkeresem holnap, aztn remlem megolddik a dolog :)

Krdsedre vlaszolva:
http://n1.vatera.hu/photos/42/3a/c526_3_big.jpg
A kpen a bal oldali vzbekt cs eltt tallhat fekete szelepre utaltam, amikor a "hogyishvjkot" emltettem :)
Esetleg ez lenne a leereszt szelep, amirl beszltl?