Hello gallyasbence !
Ha le van dugózva ha nem a használati melegvíz oldal, akkor is megy a váltószelep. Ha használsz egy készüléket ha nem, abba kosz rakódik le belül mindenhova, közben a mozgó alkatrészekre is amik tömítésekkel csatlakoznak, a lerakódott fűtésköri trutyi egy idő után kirágja a tömítéseket amik pisilni fognak és elején csak csöpögnek aztán folynak és további hibákat okoznak. Ha ez megáll a használati melegvízre váltáskor vagy félúton mert behalt, akkor a készüléken belül fog melegedni a víz és nem fog kifelé rendesen melegedni.
Amit használunk az kopik és meghibásodik !
Pl: kőbalta az őskorban... leütötték vele a mamutot aztán hazamentek vele diót törni vagy magokat morzsolni és őrölni, majd ékeket beverni, és egyszer csak eltört vagy elkopott.
Pl: autó motorja a jelenkorban... a motor kenéséhez szükséges olaj tele lesz trutyival egy idő után amit le kéne cserélni időközönként de te nem teszed meg, nem töltesz utánna, aztán leáll a kocsi motorhibával.
Pl: autó fékei... amiket ugye fékezésre használsz, lehet párezer vagy pártízezer forintba kerülnek de ha időközönként nem cseréled őket amikor időszakosak akkor nem fog úgy fogni a fék és nem tudsz megállni és beleszaladsz egy kocsiba és nem a kocsi volt a hibás mert nem fogott a fék. És lehet ritkán használod a féket és inkább gurulsz megállás előtt sokat, de nem csak a gázpedálnak kell működnie, hanem a ritkán használt féknek is
De még sorolhatnák nagyon sokat... pl a telefonok akkumulátorai se bírják örökké, meg semmi se.
A köztéri márványszobrok is kopnak és egyszer elfogynak teljesen, lehet hogy sokár, de elfogynak egyszer.
Végülis te tudod hogy agyon akarod-e vágatni magad a készülékkel, vagy a firelét akarod rendszeresen leoldatni, de ha egy elektromos alkatrészbe belefolyik a víz és hálózati feszültség alatt van, az tutira rázni fog, egy idő után zárlatba megy, majd menetzárlat után elszakad és lehetséges, hogy kiég ilyenkor a biztosíték vagy leveri a kismegszakítót és ha a biztit kicseréled és felkapcsolod a kismegszakítót akkor is fog rázni ha nincs jó földelés és vagy fireléd és rosszabb esetben: kampec doloresz és finálé... Na most egy temetés elég drága, pár száz ezer Magyar Forint és annál még mindig olcsóbb ha a hiba időben el van hárítva.
Tegyük fel leleményes vagy és megmókolod a dolgot, csöpög néha, aztán majd egyre jobban fog, mert hogy fog, majd jön a fagy és nem vagy otthon, esetleg külső helységben van a készülék ahol hideg van, esik le a hőmérséklet, a készülék fagyvédelme bekapcsolna de a nyomás leesett 1Bar alá és ekkor a készülék védelem nem engedi elindulni saját magát, ugye a víz nem melegedik ekkor, nem is mozog a szivattyú mert a készülék védi, jön a nulla fok, aztán a mínusz négy és akkor elkezd megfagyni a víz a észülékben ami tágul, ez szétfeszíti a műanyag alkatrészeket jobb esetben, rosszabban a réz alkatrészeket is, majd mikor kiolvad akkor orrán száján fog folyni a víz és akkor jön a kérdés, miért kerül egy szétfagyott készülék kipofozása olyan sokba ? Tegyük fel lakáson belül van a készülék, jelentős csöpögés nincs még, de aztán egy idő után erősödni fog, majd elrozsdásodik a ház és a rögzítő csavar, esetleg a szenzorra is víz folyik ami korrodál, egy ideig elég havonta egyszer, aztán hetente egyszer, aztán naponta egyszer, aztán naponta többször, aztán óránként, aztán percenként tölteni a rendszert, akkor a feltöltő csap tömítései is folyni fognak vagy szorulni, na most ha szorulnak akkor előbb utóbb letöröd a kupakját mert nem tudod megtekerni, aztán fogóval fogod meg és tekergeted, de egyszer a sok töltögetés után a feltöltő csap tengeje összelapul, utánna letörik, de akkor már feltöltő csapra is szükséged lesz, majd mondod milyen rossz ez a készülék és ilyenkor felteszed majd a netre hogy hú de szar, holott nem az és csak időben kellett volna vele foglalkozni. Az első vízcseppnél már kell a készülékkel foglalkozni mert különben ha már szétrohad a rozsdától akkor sokkal több munka lesz vele, ami sokkal több szívásba, időbe és pénzbe kerül, mellékesen több alkatrészt is fog kelleni majd cserélni.
Árat akármennyire is könyörögsz itt nem fogsz kapni írásban, (harcolj meg érte és telefonon keress, ha neked ér annyit ha már én itt válaszolok körültekintően és nekem a válaszra telik az időm mikor lenne mit csinálnom helyette,) használt felújítottak, jó állapotúban azért vannak, újak nincsenek és nem is lesznek.
Sose tudni hogy egy kazán mennyit állt a raktárban ! Mikori alkatrészekből rakták össze és milyen minőségű tömítésekkel tömítették és milyen körülmények közt és mennyit használod és így az elhalálozási idő is csak becsülhető.
Általában 6-8évet bírnak a készülék tömítései, de 4év felett már megkeményednek és cserére szorulnak ha hozzányúlás volt.
Következő: Lehet valami olcsóba kerül DE !
Ha te nem tudod a beszerzési forrást,
Ha te nem értesz hozzá és érzéked sincs hozzá,
Ha te nem ismered a tolómérőt és nem tudod használni,
Ha te nem tudod milyen minőség kell,
Ha te egy 1 Ft-osnál kissebb tömítésért nem vagy hajlandó telefonköltséget növelni, elbenzinezni vagy BKV jegyezni kilómétereket,
Ha te nem vagy hajlandó a meglepően nem egy Ft-ba kerülő tömítést megvenni,
Ha te nem vagy hajlandó időt szánni rá és utánna járni,
Ha te nem vagy hajlandó kísérletezni, hogy a mért méretnél nagyobb vagy kissebb az ideális mert, hogy eredeti korában vastagabb volt,
... Akkor érdemes elfogadni az árajánlatot egy nehezen beszerezhető kis mütyürre is !
DE én nem tudom, hogy mihez értesz és mennyire, ezek mind feltételezések voltak ! Nehogy megsértődj
Többet venni mindig olcsóbb mint egyet de az eladását kivárni is ki kell hogy elfogyjon apránként, de az már befektetés és a befektetés pénz, pénz ami alkatrészben áll és amiért nyereséget is szeretne látni az ember.
Nos... aki akar valamit megteszi, aki nem, az talál rá kifogást, legnagyobb kockázat nem kockáztatni és aki nem kockáztat az nem nyerhet, rizikó nélkül nincs játék mert vagy vesztel vagy nyersz.
Továbbra is telefonon tudok részletesebb információt adni levélben köszi de nem
Érdekes mivel nem jövök rá mire gondolsz a "kéménycső alatti "motoros szelepet" benyomva" alatt, majd el magyarázod, mindenesetre a tágulási tartálynak két lyuka van, egyik a fűtőkör vizéé, a másik a feltöltő szelep.
A készüléken belüli csőrendszerből is leengedéskor kifolyik a víz többsége miközben ilyenkor működő tágulásiból a benne maradt nem teljesen fog.
Távgyógyítás - gondolatotlvasás továbbra is napirendi pont
Részletesebben megmutatom mi van a háttérben... :
http://www.youtube.com/watch?v=fSO8PW4Dckk&feature=related->>> Telefon ->>> Tedd a kezed a telefonra
és gépeld be a számom és nyomj egy zöld gombot, nem emeltdíjas még
várd meg hogy felvegyem és akkor egyeztetünk aztán ha szimpi akkor kitudja ? Még működni is fog a masinád.
Vagy szimplán csak hívj fel
Üdv