Szerző Téma: Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !  (Megtekintve 533179 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Nomcsika74

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #150 Dátum: 2011. November 07. 10:37:44 »
Kedves Dexter!  :)

A hétvégén "meghalt" a szüleim Demrad HKD 224 jelzésű kazánja. Egyik pillanatban még jó volt, utána meg se szó, se beszéd a kijelzőről eltünt minden  :-\ A készülék még nincs kettő éves.
A szerelő azt mondta, hogy "valszeg" a vezérlőpanel mondta be az unalmast.

Olvasgatva a fórumban adott válaszaidat, nagy a gyanúm, hogy a karbantartást sem végezték el rendesen, hiszen jöttek, pepecseltek kb 10 percet, aztán már csak a por látszott utánuk. >:(

Nos a reggelem azzal telt, hogy felhívogattam néhány szerelőt, és nagyon lesújtó infókat kaptam.
60 és 90 ezer forint közötti alkatrészárakat mondtak+ 20-25 ezer forintos munkadíjat.

Azt szeretném megtudni, hogy ez mennyiben fedi a valóságot, hiszen annak aki nem ért hozzá, mondhatnak bármit...........

Egy reményünk még elvileg van, hiszen amikor volt az első évfordulós "karbantartás", akkor azt mondták, hogy ezzel meghosszabodik a garancia egy évvel. Nos ez hónap végén fog lejárni......

Mindenképpen jó lenne tudni, hogyha a garanciás dolog nem működik, akkor van-e esetleg valamilyen más megoldás????????

A válaszodat előre is nagyon köszönöm :)

Üdv
Nomcsi

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #151 Dátum: 2011. November 08. 00:11:35 »
Hello Caruso !
Tökéletesen jó helyre írod a kérdést, Nem kell minden kérdésnek külön témát nyitni, a Demradokról minden máshol nyitottat az oldalon idecsatolunk úgyis. Hozzászólás = Válasz gomb, de csak ha már regisztrált és belépett az ember, mint ahogy te is. Emlékeim szerint a Regisztrációs feltételek rész ezt leírja, többek közt ha olvastad volna lett volna részed sok nevetésben, mivel egyszerű szavakkal szerintem humorosan írta meg a tulaj. Egyszer belépés előtt katt a Regisztrációra és olvass aztánnem kell ám ismét regisztrálni, utánna belépsz felhasználóneveddel és jelszavaddal :)
-A nyomás vagy elment vagy nem. Lehet ez egy hibás alkatrész vagy a karbantartás hiánya vagy bármi. Látni kell, élőben lehet tudni mi is az valójban. Mindenesetre az esetek többségében ha belenyúlnak a tulajok akkor a legveszélyesebb megoldásokat lehet látni, ezenkívül kétszer annyi munkát hoznak létre mint amennyi lett volna. Én senkinek se ajánlom hogy nyúljon bele előzetes szakmai ismeretek nélkül, meg inkább meg se próbálja mert az életével játszik az aki tudatlanságból eredően valami bolondságot csinál.
A sógorod, amit írtál, annak is van egy menete amit csinált, azon kívül meg csak találom és kísérlet van ami nem feltétlen kockázat nélküli. Telefonon keress.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #152 Dátum: 2011. November 08. 00:38:44 »
Hello Nomcsika74 !
Az ár attól függ alkatrész téren hogy van-e vagy sem ! Ha nincs, akkor megy felfelé az ára, ha van akkor értéktelenedik. Minnél több cégen megy keresztül bármi annál drágább. Persze piaci verseny van és van akinek meglesznek a vásárlói magasabb ár mellett is, van aki meg akármennyire keveset tesz rá akkor se megy neki mert eleve drága a beszerzési ár is. Mindenkinek meg kell élni és ugye mindenki szeretne a piacon maradni. Végülis nézd meg mindig a szaktudás meg van-e, készülékismerete van-e, kérj árajánlatot több helyen, (amennyiben találsz több helyet), hallgassd meg az ügyintézőt vagy az illetékest és döntsd el melyik a leg megnyerőbb. Az olcsó és nuku tudás, vagy a magas ár és mindent megkockáztat és lecserél mert nem ismeri a márkát, vagy a szaktudás és az hogy a legjobb szakembert válasszd.
Egy ksi sztori vagy eszmefuttatás:
Minden annyit ér amennyit adnak érte !!! Ha egy kiló kenyeret akarsz venni napközben Bp-en akkor az 250-350Ft kb jelenleg. Ha Bp-en éjszaka az éjjelnappaliban akarsz venni ahol csak fél kilósat tartanak 250Ft-ért és így két fél vagyis egy kiló az 500Ft. Vagy ha az Alföldön vagy ahol a tanyavilág van és sehol semmi és az embereknek 17kor már fellőtték a pizsit és 18-tól üresek az utcák és most pl 23:55 van és bolt sehol nincs nyitva, és Tesco sincs mert az 22:00-kor bezárt, csak 50km-re egy benzinkút, akkor megveszed-e ha valaki 1000Ft-ért ad egy kiló kenyeret, vagy elmész a benzinkútra és veszel egy szendvicset 700-800Ft-ért holott otthon van minden más csak kenyér nincs. Vagy mit teszel ? Tegyük fel háború van és a benzinkutat is lebombázták és a 100km-re levő faluban lehet hogy van kenyér de ott 5000Ft a kilója és már nem ettél kenyeret hetek óta... Nos hogy döntesz ?
Ja ! És mindegyik eladónak lesz vevője mert mindig van aki nem hallott a szomszéd faluról és arról se hogy Bp-en van az éjjelnappaliban, és van akinek nem fogja meg megérni hogy feljöjjön érte mert jóllakott, de mindig lesz ki inkább éhen hal mert ő sajnálja a pénzt stb. El kell dönteni hogy neked mennyit ér meg a dolog és hogy ki szimpi.
A szerelők képességei közt is vannak különbségek. Vannak akik plusz iskolákat vagy jogosítványokat szereztek, de mindegyik nem vállal el minden munkát, mert neki pl nem éri meg, vagy mert neki nem gazdaságos vagy mert nem akar vele foglalkozni.
Elsőnek a garanciát meg kell próbálni érvényesíteni. Aztán minden mást !
Megoldás mindig van, kérdés ki milyen gyorsan tudja és tudja-e prezentálni vagy nem.
A garanciás ügyintézés után ha sikerrel jártál, úgyse jársz erre. Ha meg nem, akkor keress meg telefonon.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Nomcsika74

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #153 Dátum: 2011. November 08. 08:53:25 »
Kedves Dexter!

Köszönöm a válaszodat :)
Az eszmefuttatásod, már nekem is végig futott az agyamon, való igaz, ha valamire nagy szükséged van, azt bizony minden áron megvásárolod.......

Jelenleg az a legbosszantóbb az egészben, hogy akik beüzemelték, eléggé lapattintós stílusban kommunikálnak, pedig hosszú évek óta őket hívjuk ha bármi gond adódik,  a szüleim már három napja vannak fűtés és melegvíz nélkül...  :(, még az a szerencse, hogy nincs komoly hideg....nincs alkatrész, majd jelentkezünk és ennyi.....

Amint kiderül, hogy mi újság van, mindenképpen visszajelzek....., a telefonszámodat elmentettem, hiszen Nekem is Demrad kazánom van, csak régebbi széria. Ezzel mondjuk nem nagyon volt semmi gond, szerencsére.

Köszönöm szépen, hogy végigolvastál és tanácsot adtál  :) :)

Üdv
Nomcsi

Nem elérhető Pongo123

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #154 Dátum: 2011. November 08. 12:51:58 »
Szia Dexter,azzal a problémával fordulok hozzád, hogy van 2 db demrad solaris 24 kw os turbó parapettes kombi kazánom, kicsi digit kijelző egy bár mérő óra meleg víz hőfokszabályzó, fűtés hőfok szabályzó, és kikapcsoló gomb, ha minden igaz akkor hk d 224 tipusu.
2007 ben lettek vásárolva, 2 évig tökéletesen működtek, az egyik hibája azzal kezdődött hogy ki írta az F2 hibakódot és nem volt hajlandó meleg vizet csinálni szerelőt nem hívtunk, mert rá kötöttük a másik kazánra és onnan jött a meleg víz, majd 1 évre rá elkezdett ömleni belőle a víz ahol a fűtési meleg víz jön ki a kazán alján, megnéztem és ez egy egybe épített dolog a rendes meleg víz csonkkal ami a kazánból kijön, ebből kifolyólag folyamatos a nyomás csökkenés, és 2 naponta újra kell tölteni a rendszert, ami kicsit már unalmas :D Az idei beüzemelésnél a rossz kazán újra ugyan azt csinálja, de a fűtés zavartalanul működik, de most az eddig jól működő kazán is ugyan ezzel a hibával rendelkezik, nem csinál meleg vizet, illetve ugyan ott csöpög és ezt is újra kell töltögetni 2 naponta. Meleg víz nélkül maradtunk,amit bojleres megoldással orvosoltam, így a kazánok most csak fűtésre vannak használva, ami nem is lenne gond csak a folyamatos csöpögést hogy tudnám megszüntetni, előre is köszönöm válaszod

Nem elérhető rejtvénykazán

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #155 Dátum: 2011. November 09. 19:04:58 »
Kedves Villám Dexter!

Egy új építésű lakás áldozata vagyok, annak minden nyűgével, többek között egy rakoncátlan kazánnal. Még azt is nehéz volt kideríteni, hogy mi a  készülék típusa. A társasház lakói közül csak kevesen kaptak az építtetőtől használati utasítást, és az is több típusra vonatkozik, mivel a kül. méretű lakásokban más-más fajták kerültek be.
Így csak a képviselőt piszkálva (aki egyébként az építtető cégénél dolgozik) tudtam meg, hogy mi a típus. Ill. szerintem azt is rosszul adta meg. Ő Solaris HK D124-et írt, de kutatásaim alapján ez nem Solaris, hanem Kalisto. Jól gondolom?

Sajnos a készülékek több lakásban (így nálunk is) panelhibával indítottak, az első hónapokban. Nálunk az első 4
hónapban 3-szor volt javítás (panelcsere). Most a 3. év vége felé ismét panelhiba volt. Normális dolog ez?

Aztán egyszer az első év vége felé kikapcsoltuk a kazánt, mert elutaztunk. Újraindításkor nem volt melegvíz, az építtető gépésze szerint a hideg víz(!!) miatt (már hogy a nem-használat miatt) vízköves lett egy alkatrész (fűtő-szál?) és kész. Véleményem szerint ez minimum érdekes megállapítás, de nem vagyok szaki.

Az építtetőtől garanciába kiküldött szerelő azt mondta, az építtető által adott általános jótállási papírokkal ő nem tud mit kezdeni, ezért ki sem tölti. Így hát a javítások nem kerültek dokumentálásra. Még szerencse, hogy a 3 éves jótállásba (az új építésű lakásról szóló megkötés miatt) belement az építtető, így a költségeket addig ő fizette (legalábbis nekem, mert én utána jártam, hogy a törvény új lakásnál ennyit ír elő).

Kedves Villám Dexter!
Tehát úgy tudom, egy HK D124-esem van. A múltját naggyából leírtam. Az Ön által leírtakat, ahogy látom, végig-olvastam, de nem mindent értek. Kérdéseim a következők lennének:
1. Találok-e használatit a neten erről a típus-ról?
2. Solaris v. Kalisto az enyém?
3. Gondolom a panelcseréknek nincs közük a karbantartáshoz, mivel az első 4 hónapban 3-szor mentek tönkre. Vagy mégis van?
4. Mit rejt a fórumon leírt "évente alapost felújítás" - gondolata? (már hozzá sem merünk érni, nemhogy kikapcsolni egy vizsgálathoz (többet újra sem indulna)).
5. Ennek ellenére, hogy lehet karbantartani anélkül, hogy alkalmanként több tízezret fizessek a szerelőnek?
(egy panel cseréje áll. 30.000 körül lett volna).
6. A gázszerelő kérdésemre egy nem létező nevet és lakcímet mondott, amikor megkérdeztem, hogy ki volt a műszerész, aki a panelt javította.
A gázszerelő a kérdésemre azt sem mondta meg, hogy mely elemeket kellett a panelen cserélni (Van egy
elektroműszerész rokonom, aki talán tudná javítani). Egy cserepanelen gondolkodtam, hogy baj esetén ne kelljen fűtés/meleg víz nélkül maradni. A képviselő áll. kijavíttatott egy csomó panelt, és használtan árulja (sajnos nem tudom, h. Rota, v. Honeywell, és hogy az én típusomhoz való-e).
Mennyibe kerülne n máshol egy használt cserepanel? 7. Melyik elem szokott tönkremenni e típus paneljén?

Köszönettel:

Rejtvénykazán

Nem elérhető Padipapi

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #156 Dátum: 2011. November 10. 09:13:24 »
Sziasztok!

Nem tudom, esetleg érdekel-e valakit, de nekem lenne néhány alkatrészem. Annyi történt, hogy otthonomban vegyes tüzelésű kazánnal oldottam meg a központ fűtést. Szükségem volt ehhez egy keringtető szivattyúra. Ezt szereltem ki egy használtan megszerzett Demrad márkájú készülékből (a pontos típusszámát nem tudom). Maradt néhány alkatrész, ha esetleg valakit érdekel. Biztosan meg tudunk egyezni, kérésre nagyon szívesen teszek fel fotókat is.

További szép napot!

Padipapi 

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #157 Dátum: 2011. November 10. 09:41:41 »
Hello Pongo123 !
Erre csak azt tudom mondani keress meg telefonon :)
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #158 Dátum: 2011. November 10. 10:38:05 »
Hello rejtvénykazán !
A készülékekre tudtommal 1év garancia szokott lenni. Egyes szervízek, az általános karbantartás esetén meghosszabbítják 2évre. Az egyedi megállapodások, meg más téma. A készüléked, ha LCD kijelzős akkor HK D224 de ha LED kijelzős akkor HK D124 típus amennyiben turbós és balra nyíló kis ablakos a készülék. Ha D típus akkor Kalisto és monotermikus (egy körös).
Manapság mindenre rámondják hogy Solaris, de ez nem a Solaris ha D-s.
Na most a gyártó által tervezett dolgok addig mennek ameddig az alkatrészek bírják. Hogy javítással vagy új panellel meddig mennek ez változó. Meg lehet javítani úgy is hogy ne legyen vele probléma.
A melegvíz nincs üzemszünet után probléma az természetes, a raktárban is álltak a készülékek, vízkő is lerakódhatott és idővel fél év vagy annál több melegvíz használat nélkül előfordulhat ilyen. Rövidebb idő esetén ritka !
A készülékben nincs fűtőszál, mivel nem az elektromos energia van fűtésre használva hanem a gáz.
Az építtetők sok esetben köddé válnak de neked egy normális építtetőd van aki az ígéretét (vagy a szerződését) tartja maximálisan. Aki utánna jár annak alakul az élete, aki meg nem az így járt.
Használati útmutatót nem osztogatják, és az a készülék tartozéka, tehát a készülékkel együtt a régi tulajtól át kellett volna kerülnie hivatalosan, mint ahogy gépkocsi vásárlás esetén a használati útmutatónak is csak valahogy ez el szokott maradni. A használati útmutató harmadik fél részére nem közölhető önmaga alapján mivel ez benne van, és így nem tehetem nyílvánossá. Lehet valami eldugott helyen fent van, de én ezzel nem kísérletezek.
A panelcsere és a karbantartás két külön dolog. Most ismét hogy melyik mit jelent nem írnám le, olvass légyszíves vissza pár lapnyit vagy használd az oldalon a kerső funkciót.
A karbantartás általában:  készülék éves átnézése amit lehet körültekintően és gyorsan is végezni.
Felújítás és alapos karbantartás: na ez az amit nem sok helyen kapsz, ekkor pár órát foglalkoznak a készülékkel és újszerűvé varázsolják a belsejét és nem a külsejét.
Hogy a panel mitől halt meg, az általánosan azt mondják hogy túlfeszültségtől.
A készüléket nyugodtan használhatjátok, hisz az kikapcsolt állapotában is működik mivel csak készenlétbe teszitek akkor.
Nem oszt se szoroz hogy mikor és hova kapcsoljátok. Használjátok bátran ! Ami meg akar halni az meg is fog ! Ugyanúgy mint emberben, tudok olyant hogy 3különböző időpontban évek folyamán többször kellett visszahozni a halálból és újraéleszteni.
A kabantartásnak ára van. Az nem megy olcsón mivel sok idő és sok munka.
Ha azon stresszelsz hogy mikor hal meg akkor mentsd el a számomat és ha ismétlődik a hiba akkor hívj és hivatkozz a felhasználónevedre itt az oldalon és ne izgulj ha Honeywell paneled van.
Hogy miket cseréltek ki, van ahol nem kötik az ügyfél orrára, van ahol elmondják, de általában az eredmény szokott számítani, de persze megnyugtató ha legalább valami ízelítőt tud az ember, hogy körbelül mi volt a hiba. Sok esetben azért se közlik mert akkor mindenki javítaná és a gázkazán NEM JÁTÉK ! Nem egy Legó hogy ha nem megy így össze akkor összerakjuk úgy, és nem is egy hifitorony hogy hát puff füstöl egyet aztán nem megy, mert az életetek múlik rajta ! Ezért CSAK olyan ember javítson ilyen készüléket aki tisztában van ezzel és akinek némi előzetes ismerete van ! Elektroműszerész szakma is  sokmindent takar. Itt egy rossz helyre cseppent forrasztóón is okozhat súlyos dolgot ! Lehet bárki meg tudná javítani ha elmondanánk mik a problémák, de akkor nekünk mi maradna ? Túl egyszerű lenne. De valakinek a bevizsgálni is kell, mert ahoz nem mindenki ért. Ha a javításokról infók lennének akkor jönnének az önjelölt olcsó szakszerűtlen megoldások és akkor jönne hogy félreértette vagy hallotta és hogy honnét vetted az infőt ami miatt csatt-puff és embereknek vége és akkor újjal mutogatnának, holott ők hibáztak és mindenki hárít. Ilyenek elkerülése miatt történik műhelyben a komolyabb szervíz. Tudom sok jó műszerész van, de nemhiába nem kezd el mindegyik gázkazánokat gyógyítani. A TV szerelőnél is azon variálnának az ügyfelek hogy egy kis alkatrész cseréje miatt kerül ennyibe vagy annyiba a megoldás. De hisz ő megtudta találni melyik kis alkatrészt kell kicserélnie. És kazánnál nem lehet találgatni !
Cserepanelt nem osztogatják ! Kevés panel van és utánpótlás nem nagyon van, ezért a meglévőkből kell gazdálkodni.
Amiből kevés van annak nem olcsó az ára. Ki mennyiért adja és kinek mit ér meg, annyiba kerül.
Hogy mi megy rajtuk tönkre így túl egyszerű lenne bármi is. Én se kaptam soha ilyen infókat, nekem kellett megfejtenem.
Mindenesetre hívj ha gondolod.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #159 Dátum: 2011. November 10. 11:01:22 »
Hello Padipapi !
Esetleg egy telefonszámmal gyorsabban menne a biznisz ;)
Én amikor keresek a neten valamit ami kell, akkor első, van telefonszám vagy nincs ? Ha nincs akkor azt a lapot X és bezártam, következő, ott e-mail van... áh bocsi levelezőtárs nem leszek és nem keresek levelezőtársat, X és jöhet a következő...
Aztán ott van hogy sürgősen eladó ! Húúú hát akkor ezekszerint éjszaka is felhívhatom mert ő mondta hogy sürgős, vagy nem ? Most kell a pénz vagy nem kell ? Ja hogy ennyire gyorsan nem... hát akkor veszek mástól köszi... vagy mégis sürgősen eladó és érte lehet menni most és azonnal ? Aztán telefonon elérhető, legalább 3nap alatt egyszer vegye fel a telefont. Rejtett számmal esélytelen próbálkozni mert úgyse valószínű hogy hisz az illető a szépmesékben mivel valószínű már ő is felnőtt. Meg a komolytalan ember telefonál rejtett számmal. Aztán fényképes hírdetés, na azt megnézik ! Fényképp nélkül, üres sorok.
Fénykép: alul "További opciók... / Csatolás / Tallózás ha még van több kép akkor "új csatolmány" "
És akkor lent látszik is a fénykép :)
Telefonszámot meg vagy a "Profil / Fórum profil" menü alatt az aláírás részben publikálod, vagy valamelyik közösségi oldal azonosítója helyére, de sikeresebb elérés érdekében a hírdetésbe tedd mivel nem kattintgat az emberek többsége.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető rejtvénykazán

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #160 Dátum: 2011. November 10. 12:33:02 »
Kedves Villám Dexter!

Nagyon köszönöm az átfogó és mindenre kiterjedő válaszodat!
Most néhány dologra szeretnék reagálni.

(Természetesen tegnap azt akartam írni, hogy "nagyjából", csak úgy sikerült, hogy (naggyából").

A fórumodon látható képek szerint vagy D124-es (v.ö.: 100_9421.JPG), vagy D224-es (v.ö.: HKD224_LCD.jpg).
A képviselő HK D124-et írt, de mivel azt írod, hogy az ledes, akkor az enyém mégis D224-es, mivel LCD kijelzőm van.

Állítólag ez a D sorozat nagy hulladék, az építtetőnek annyiba került a társasházunk kazánjainak garanciális javítása, hogy állítólag a fogyasztó-védelmisekhez vitte az ügyet. (Mellékesen teszem hozzá, hogy a rossz nyelvek (szomszéd) szerint azért vették ezeket, mert akcióban volt. (Gondolom, nem véletlenül volt akciós…)). Olcsó húsnak…-> az építtetőnek mégis sokba került ez a „kazánkészlet”, (és még mennyibe fog kerülni a lakóknak!)

A kazán fűtőtesteket és a meleg vizet látja el.

A fűtőszál nem tudom, miért jutott az eszembe. Lehet, hogy akkor valami hőérzékelőről beszélt, ami elvízkövesedve nem érezte, hogy jelet kell adnia. Már nem emlékszem, nem velem beszélt közvetlenül.

A használatival kapcsolatban említem, hogy nem volt előző tulaj, hisz a lakás új. Mégsem kaptunk jótálási levelet sem kazánra, sem szaniter, konyhai vízcsapokra, stb.. Csak egy általános jótálási füzetet a lakáshoz.

Kikapcsolni nem merjük, mert az mindig bajt hozott, akkor nem tudott újraindulni. Pl.: nemrég leállították a gázt az EON általános karbantartása miatt, a gép leállt, alig tudtuk újraindítani.

Amikor a túlfeszültséget említed, akkor a lakásba érkező vezetékre gondolsz? Mert azt talán le lehet védeni úgy, hogy a kazánt egy túlfesz. védőbe dugom be. Vagy a készülékben keletkezik túlfesz. a normális/hibás működés során?

A bátor használat nálunk azért sem jöhet szóba, mert volt már, hogy még a garanciális időszak elején meghibásodott, és az építtető szerelői másfél hét múlva jöttek ki!

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #161 Dátum: 2011. November 10. 14:02:37 »
Hello rejtvénykazán !
Szívesen.
Az üzenetedet utólag is tudod (még) módosítani. Helyesírási hibákat kijavítani, viszont ha a tartalmát módosítja bárki, akkor vissza tesszük az eredetit és az utólagos módosítás lehetőséget kikapcsoljuk.
Nézőpont kérdése minden ! Nem rossz készülék ha jó kezek gyógyítják 8)
Rendeltetés szerű használat esetén is minden műszaki és mechanikus készülék meghibásodhat !
Az ember a pénzével szavaz ! A kínai se rosszat gyártana, csak az olcsóra van kereslet és a kereslet és a kínálat együtt adja a kereskedelmet ! A kínálatban hiába vannak drágább készülékek ha kevés embernek kell !
Választhatsz a következők közül:
nagyonjó minőség = nagyondrága => prémium kategóriának évente 1-2db elfogy,
az átlagos minőség = közepes ár => ez is drága, ezért olcsóbb kell, vagy vesznek jobbat, vagy rosszabbat, kevésnek kell
alacsony minőség = olcsó ár => ezen lehet nagyot profitálni, mert ha az átlag árban eladják akkor a különbözet a haszon
Akció sok dolog miatt lehet: sok van belőle, nagyon nem fogy, nagyonolcsón lett beszerezve, áll benne a pénz és megszorult a kereskedő, nem vesznek már semmit mert nincs pénz és el kell hogy fogyjon mert jönne az új készlet...
Nem feltétlen rossz az akciós, de olcsóért is ugyanazt várják el mint a drágáért !
Az előző tulaj = megrendelő vagy az építtető, akitől lett vásárolva a házzal együtt a készülék.
Ha intézve volt a jótállás akkor szerintem mindegy, hogy láttatok-e gari levelet mert működött a garancia.
Az újraindítás le van írva a haszálati útmutatóban, de ezzel a márkával foglalkozó személy ezt meg tudja mondani hogyan.
Túlfeszültség védelem van a készülékben ! De NEM minden mértékű túlfeszültséget véd ki !
Tapasztalataim szerint általában nem attól mennek tönkre, túlfeszvédő nem fogja megvédni a meghibásodástól.
Ugyanaz a kütyü ami a túlfesz védőben van, az van a készülékben is !
Szerintem nem kell félni hogy a ki-be kapcsolástól meghal, mert a készülék digitális elektromos áramkörökkel van felépítve és másodpercek alatt nagy adatforgalom megy át benne ha használod ha nem, nulla állásban is csak pihentető funkcióban van a készülék és amúgyis jelentősebb igénybevétel akkor van amikor pl a kézmosást elindítod és amikor befejezted, vagy amikor a fűtés elindul vagy amikor a készüléket bedugtad a konnektorba, rá pár másodpercre. A készülék nem a te jelenlétedtől fog meghalni nagy valószínűséggel.
Rendeltetés szerű használat esetén is minden műszaki és mechanikus készülék meghibásodhat !
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Padipapi

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #162 Dátum: 2011. November 10. 20:53:58 »
Kedves Villám Dexter!

Ennyire nagy fórumozó nem vagyok, de megpróbálom.
Ezek a cuccok maradtak meg. Ha valakinek szüksége van ezek közül valamire, akkor 30/285-8850. Ha épp nem tudom felvenni, akkor vissza fogom hívni az illetőt.

Nem elérhető Franko

  • Szorgos "Júzer"
  • **
  • Hozzászólások: 9
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #163 Dátum: 2011. November 12. 17:30:21 »
Hali!
Demrad Solaris típusú HK A 224 kombi, turbó cirkó gázkazánom van ! Több szerelő volt már kinn, egyik savazni akart, sokan alkatrészeket cserélni, persze mindegyik más alkatrészt akart kicserélni, de az ár mindegyiknél hasonló volt. Mivel se pénzem nincs sajna, se nem biztam a külömböző hibaokokat megállapító szerelőkben, így mérgemben nekiláttam, és sikerült, büszke vagyok magamra, nagyon ügyes vagyok. De ettől még könnyen el lehet rontani és mégnagyobb hibákat okozni amik balesetekhez vezethetnek ! Dexternek köszönöm szépen a segítő szándékot!!
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 12. 18:52:59 írta Mini7777777 »

Nem elérhető Andrew

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #164 Dátum: 2011. November 13. 14:30:11 »
Segítséget szeretnék kérni!

Van egy Demrad HK D224 es kazánom ami bekapcsolás után amint a víz eléri a beállított hőfokot el kezd zörögni mintha csapágyas lenne! Az elmúlt 1 hónapban nem csinálta, most kezdte el amikor már hidegebbek vannak és többet kell fűtenie!

Mitől zörög, mi lehet a baja? (amint a termosztát lekapcsol a zörgés abba marad, tehát a keringető szivattyút kizárnám mert az még keringeti a vizet ha minden igaz)

A téma a következő oldalon folytatódik ! Lapozz a lenti számokra kattintva ! (admin)
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 14. 13:19:38 írta Mini7777777 »