Hello Bevia !
A kazánnak van kettő vagy három gombja. Van egy csap jelzésű és van egy radiátor jelzésű (és általában mégegy amin van három állás, egyiken csap és radiátor jel, aztán nulla és még egy csap jel külön).
A csap jelzésűnek a beállítása felel a csapok melegvizének a hőmérsékletéért. Minimum állása (12óra) kb: 30fok, Maximum állása (9óra) kb 65fok, a készülék állapotától, a bejövő víz hőmérsékletétől, az átfolyó víz sebességétől, a gáz minőségétől és a készülék belső beállításától függően. Ezt, a csap jelzésű szabályzó gombot be kéne állítani a nektek ideálisra. "e" betűnél 50fok körül szokott lenni. A melegvíz csapokba történő megérkezésének ideje a cső hosszának függvényében változhat.
A vagy hideg vagy meleg... Nem tudom milyen messze van a készülék a csaptól de elmondom hogy is van ez.:
Szeretnél mosogatni, megnyitod a melegvizes csapot, észreveszi a készülék, begyújt, elindul a készüléken beállított értéken, az átfolyó víz sebességének függvényében, a készülék a benne levő kimenő víz hőmérsékletét figyeli, aztán telik egy kis idő, elkezd langyosodni a víz, majd melegedik és ha jó messze vagy melegvízcső ügyileg a készüléktől akkor várnod kell kicsit mire odaérjen hozzád a meleg. Odaért a melegvíz nagyon jó, örülsz, de nem szeretnél több melegvizet, elzárod a csapot. Majd ismét megnyitod később, jön langyos víz, aztán tűz forró, aztán hideg és ismét elkezd melegedni... Na vajon miért ? A csőben amit előzőleg felmelegítettél víz, az még benne volt, a csap felé levő részen már kihült, a készülékben mivel az leállt amikor nem volt több melegvízre igény, ott felhalmozódott a hő és nem folyt ki az a "nagyon" meleg víz akkor és ez volt a hírtelen tűzforró, aztán jön a hideg, a hideg meg a bekapcsolás és a készülék másodlagos hőcserélőjének felmelegedése közti idő alatt kifolyt víz, aztán újra elkezd melegedni, a friss víz melegszik akkor. Ha te gyakran megnyitod és elzárod a csapot akkor gyakran össze-vissza hőmérsékletet fogsz tapasztalni, mert ahhoz hogy elérje a neked megfelelő hőmérsékletet a csapnál a víz, VÁRNI kell ! Minnél közelebb vagy a kazánhoz, annál kevesebbet kell várnod.
Ha azt szeretnéd hogy nagyon forró víz ne jöjjön, akkor be kell állítanod a készülék csap jelzésű gombján a kívánt hőmérsékletet.
A csaponként eltérő hőmérséklet az a csapok szűrőjének elkoszolódásától, a csapokhoz vezető csövek keresztmetszetétől, az átfolyó víz sebességétől, és esetleg a mosogató vagy kézmosócsap előtti szelepek kinyitottsági szintjétől függhetnek.
A szűrőket a csapok kifolyó részén, időközönként le kell csavarni és ki kell takarítani. Ha egyes csapokon nagyobb hőmérsékletet szeretnél, akkor az előtte levő szelepen tudsz csökkenteni az átfolyó víz sebességén, azzal növelve a kifolyó víz hőmérsékletét, ha a hőmérsékletet akarod csökkenteni, akkor az átfolyó víz sebességét kell növelned.
Ha egyszerre két vagy több helyen is használod a melegvizet akkor nem mindenhol lesz azonos hőmérsékletű a melegvíz.
A zuhanyrózsa szórja a vizet és ott más a hőérzeted, miközben a kézmosócsap egy sugárban engedi csak.
Ha egyszerre veszel hideg és melegvizet és ha túl nagy hőmérsékletre van állítva a készülék, akkor hamar felmelegedik a melegvízes cső és leáll a készülék, majd amikor ismét kihült, akkor bekapcsol, ugye te hideget is folyatsz mellette ekkor, de azt a készülék nem figyeli.
A keverős csaptelepek azok megbonyolítják a készülék életét ! Szerintem folyass csak meleget amikor azt akarsz, amit állíts be előte a készüléken és akkor minden oké, ne kevergesd a kettőt.
A készülék is lehet belül elkallibrálva, de azt szakembernek kell beállítania, akinek tapasztalata van ezzel kapcsolatban.
Új kombicirkó használóknak, furcsa a villany bojler után ez a sokminden... Meg kell szokni
Ha kérdésed van, vagy nem jutottál volna előre a témával kapcsolatban, akkor keress telefonon.
Üdv