Mini7777777 Hírek > Halott fórumok arhívum

Telefonszámok, sms-ek, fényképek lementése telefonról és SIM kártyáról

<< < (2/2)

ducsain:
Hello

Van egy régi sim kártyám aminek már nemtudom a pin kódját, viszont a telefonszámokat és az smseket szeretném valahogy lementeni róla, ha van valami megoldásotok, akkor az nagyon jó lenne.Előre is köszi.

lee:
A SIM kártya egy számítógép. Igen az, csak nem látod hogy monitorja van, meg billentyűzete és egere, nem tudsz rajta passziánszozni se szöveget szerkeszteni, se a leveleidet megnézni rajta. A SIM kártyának van sok része, egyiken tárolódnak az adatok. Egy speciális program fut benne amivel a telefonod kommunikál. A belépéshez hitelesítésre van szükség, első lépcső a PIN1 kód, aztán a PIN2 majd jön a PUK1 és a PUK2 és utánna a számítógépes mókolás szerintem hasztalan, túl sok próbálkozás esetén végleg meghal a kártya. Vagy tudod a belépési adatokat vagy nem. Másik variáció, elviszed egy nagyon titkos laborba, ott spéci kütyükkel szétszedik a SIM kártyát, megfelelő letapogatókkal vagy pontokra csatlakozással kiolvassák az adatokat és leklónozzák a kártyát. Így írva egyszerű de ez kb egy újabb autó ára is lehet és persze nem Magyarországon történik, minden adatodat látnak, a hatóságoknak is benne van a kezük, bizonyítanod kell az eredetiségét, hogy tiéd a kártya és kérdés, hogy neked pl 160 vagy 250 telefonszám mit ér meg. De ez itthon szerintem ennyire speciális labor nem nagyon van. A szolgáltatónál a PIN2 kód megvan és ha nem változtattad meg akkor meg akkor ők tudnak segíteni azzal amennyiben igazoltad magadat és a kártya jogos tulajdonosa te vagy. Így a PIN nélküli kiolvasást felejtsd el, meg ha tudnák akkor se segíthetnék mert az nem hivatalos. Csak meglévő PIN kódos kártyákról lehet kiolvasni adatokat !

ducsain:
Köszi a gyors választ. Nemtudtam, hogy ez ennyire nagy gondot jelent.Hát akkor ez már a múlté.

lee:
Szívesen.
Mindensetre ne dobd ki, lehet egyszer olyan helyen fogsz dolgozni, hogy egy sörbe kerül a megoldás vagy megtalálod a régi PIN kódod.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése