Szerző Téma: Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !  (Megtekintve 480617 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető karcagjacint

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #135 Dátum: 2011. Október 10. 17:47:53 »
üdv!
 demrád kazánomhoz alkatrészt keresnék
tudtok segíteni ?
biztonsági szelep, túlfűtési biztonsági szelep,központi fűtésérzekelő és viznyomásmérő érdekelne

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #136 Dátum: 2011. Október 10. 20:53:33 »
Hello karcagjacint !
Alkatrész ügyben telefonon keress ! Tán nem kazánt építesz ? :)
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Mackó

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #137 Dátum: 2011. Október 20. 18:22:04 »
Sziasztok!
Segítsetek!!! Most várom a szerelőt. Demrad HKB 230 C-s kazánunk van, ő már a második és most jön a 4.-dik fűtési szezonunk amióta itt lakunk. A jelenség ugyanaz mint az előzőnél (előző gariban kicserélve). Egymás után sokszor ki-be kapcsol,kattogó hang hallatszik, ha beindul akkor remeg az egész burkolat (berobban a gáz). Tudtok valami okosságot mondani. Szerintem már nem tudom elintézni a garis cserét. Gondolom ez 3 problémát jelent.
Köszönöm a segítséget.

ÜDv.: Mackó

admin módosítása:
Pirossal CSAK a húde-húde fontos dolgokat írjuk, illetve a figyelmeztetéseket, módosításokat !
Kimoderálva a piros szín, mivel nem a világ megváltásával kapcsolatos a hozzászólás !
Két azonos tartalmú hozzászólás nem gyorsítja meg a választ így azokat összevontuk !
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 02. 13:30:18 írta Mini7777777 »

Nem elérhető Mini7777777

  • Mini7777777 server
  • Adminisztrátor
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 72
    • Profil megtekintése
    • Mini7777777 server Magyar használati útmutató, Magyar nyelvi fájl
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #138 Dátum: 2011. Október 29. 00:46:52 »
Hello Mackó !
Mint látom az előző versenyző nem járt sikerrel.
Értem, hogy sürgős lenne a dolog amivel kapcsolatban írsz, de szerintem többre mennél ha felhívnád jelen fórumrész gazdáját, "villamdexter"-t, és akkor biztos vagyok benne, hogy már megoldódott volna régesrégen az egész !
Amint lesz ideje biztos fog válaszolni, mint mindig, de szerintem rajta kívül más még nem igen válaszolt eddig.
HFS szerver Magyarítás - HFS server Hungarian Language file - Magyar használati útmutató - Hungarian Users Manual with pictures, Instructions and Utility, Hungarian FAQ, Hungarian template for HFS 2.2f server, HFS 2.3 test...   HFS Magyarítás !!!    http://iceboard.atw.hu/hfs

Nem elérhető bdevay

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #139 Dátum: 2011. Október 29. 20:02:24 »
Kedves Villám Dexter!

Van egy HK D224 típusú kazánom (képeid alapján próbáltam azonosítani).
Tavaly elromlott, hívtam szakembert, aki panelcserével megoldotta. Eltettem a hibás panelt.

Idén úgy találtam rá a kazánra, hogy szénné égett; a 220V-os 2 védőföld az élcsatlakozóból kiégett a vezérlőpanelről. Sajnos többen megfordultak a lakásban, ezért nem tudom, mi okozhatta. Egy hibát elkövettem: a 220V-os és termosztát kimenetet azonosan normál fali aljzattal szereltem, így összecserélhetőek (bár feliratoztam őket). Elképzelhető, hogy valaki fordítva dugta be a falba és a vezérlőpanelen megjelenő 220V a termosztát élcsatlakozóján felzaklatta? De akkor miért a védőföld égett le a panelről? Az legfeljebb a termosztát áramkörével lehetett összekötve, ha egyáltalán bedugták.

Ezek után előkotortam a régi, cserélt panelt ami az idők folyamán életre lett keltve. Be is építettem a kazánba, elindul. De kb. 1,5 perc után elkezdi az F3 (vagy F4?) hibát villogni és megáll. Most nincs előttem, megnézem, mit is jelez pontosan és azt is megírom. Addig azért írok csak, hátha mást is érdemes próbálnom, megnéznem, vagy tudsz valami tanácsot adni.

Előre is köszönöm!

admin módosítása:  A készülék belső javításának mikéntjéről NEM lehet szó a hozzászólásokban ! Sok a nem normális ! Életveszélyes és szakszerűtlen reprodukálás, sorozatos elhalálozást jelenthetne és a fórum üzemeltetői és a jelen téma tulajdonosa NEM vállal ezekért felelősséget ! Ilyen jellegű hozzászólások TILOSAK a fórumban ! Hozzászólásod moderálva lett !
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 29. 23:52:54 írta Mini7777777 »

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #140 Dátum: 2011. November 02. 13:23:35 »
Helló Mackó !
A ki-be kapcsolgatós hibák nem minden szerelőnél javíthatóak, de javíthatóak általában.
A robbanásszerű indulás az a karbantartás hiányát jelzi.
A készülék beremeg az úgymond esztétika, persze idegesítő lehet, de az is megoldható.
Mint kiderült három probléma van. Írj ha nem sikerült a garanciáztatás vagy az orvoslás.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #141 Dátum: 2011. November 02. 13:53:14 »
Hello bdevay !
A készülék belső javításáról a fórum továbbra se szólhat !
Biztos, hogy a termosztát vezeték 230VAC-val történő megtáplálása történt az eddigi tapasztalataim szerint.
1 pillanatra is elég neki rossz helyre nagy feszültség és vége. A megégett panelt tedd félre még ne dobd ki !
A  termosztát oldalról betáplálást kapott vezérlőkben BÁRMI meghalhatott, belső állapotról semmit nem tudni és az üzembiztosságot így nem lehet garantálni ilyen hibák esetén így azok CSAK bontásra kerülhetnek !
A két leírt hibakód, két különböző egymástól teljesen független hibát jelentene így jó lenne tudni melyiket is villogja valójában. A készülék víz, gáz, és elektromos ellátását hosszabb használatlanság utáni hibáknál célszerű ellenőrzni.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Pancs

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #142 Dátum: 2011. November 03. 16:06:04 »
Szia Villámdexter!

Két napja meghibásodott a kb.: 3-4 éve vásárolt Demrad Solaris HK124-es kazánom (LED-es változat, anno a Metróban vettem).
Ma megnézte egy szerelő, aki nem tudta megjavítani. Azt mondta központi vezérlő hibás, a vezérlőpanel lenne kb.: 60 eFt, de nem lehet kapni, mivel a kazánt már 3 éve nem gyártják. Azt javasolta vegyek egy új kazánt, lehetőleg Junkers-t!
:-(
A fórumodat olvasgatva úgy döntöttem tennék nálad egy próbát, hogy te mit javasolsz.
A kazánon a 80-as feliratú piros csepp alakú led világít. Fűtés nincs, használati melegvíz nincs (egyáltalán gyújtás sincs). A melegvíz nyitásakor nem történik semmi, de záráskor a kazánból jön hang (mintha a szivattyú elindulna egy pillanatra). Nem tudom van-e jelentősége vagy csak véletlen egybeesés, de amikor a kazán leállt épp víz szünet volt, de ment a fűtés (elvileg ez még nem lehetne probléma).
Ha a diagnózis felállításához további infó kell, kérlek pü-ben add meg a számodat felhívnálak, hogy szóban egyeztessünk.

Üdv.: Pancs

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #143 Dátum: 2011. November 04. 10:22:07 »
Hello Pancs !
A LED-ek közül bármelyik villog az javítható hiba ! De Demraddal kapcsolatban szinte minden javítható ! Van aki tudja, van aki nem tudja megjavítani. Mindenki olyan márkát javasol amelyikkel foglalkozik és amelyikhez ért és rutinja van benne. Én a megjavítását javaslom. A diagnózis már fel van állítva, ennyi elég hozzá :) Én már nem javítok, viszont van az egyik legjobb vállalkozó tanítványom ő tudtommal igen. Elérhetőségedet küld el privátban nekem itt, aztán átirányítom neki.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Franko

  • Szorgos "Júzer"
  • **
  • Hozzászólások: 9
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #144 Dátum: 2011. November 04. 13:16:16 »
Sziasztok!
A következő gondjain támadtak egy Demrad Solaris típusú HK A 224 kombi, turbó cirkó gázkazánnal.
A nyomás hol le megy, hol fe, ugrál össze-vissza. Jelenleg, ha a szivattyút 2-es fokozatba állítom, és a fűtés vízhőmérsékletét 65 fokra, akkor van melegvízem is és fűtésem is, de ameddig fűt a kazán, folyamatosan csöpög a víz a biztonsági szelepen lévő túlfolyón, tehát fűteni mégsem tudok így vele! A  szerelő elmondása szerint vagy a másodlagos hőcserélőm lyukas, vagy savazni kellene.
Kérdésem az, hogy lehet-e savazni ezt a készüléket, én ezt otthon házilag megtudom-e oldani, ha igen hogyan és mivel kell, ha pedig nem, akkor hova fordulhatok savazás ügyben, nagyjából mennyibe kerülne, illetve, honnan tudok másodlagos hőcserélőt szerezni, és mennyi lehet az ára, mivel Demrad szaküzletet nem találtam. Bármilyen infónak örülnék. A készülék kb. 4 éves, ujjonan vettem. Segítségeteket előre is köszönöm!

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #145 Dátum: 2011. November 04. 23:35:13 »
Hello Franko !
Kazánszerelés iskolája bizonyos alap kövekre épül... nem fogom elmagyarázni.
Mindenesetre nem a hiba került megállapításra...
Hogy lehetni lehet-e ? Persze bármit lehet, saját felelősségre. Mindennek megvan a trükkje amit 5perc alatt meg két sorból nem lehet megtanulni.
Alkatrész és egyéb ügyben küldj elérhetőséget privátban és továbbítani fogom a szerelőnek.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Mackó

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #146 Dátum: 2011. November 05. 19:44:53 »
Sziasztok!

Köszönöm a választ. A szerelő már 3 hete jön (3x hívtam, mindig csütörtökön jön), még nem ért ide. (céget nem írom le)
Tud valaki Debrecenben olyan megbízható, hozzáértő kazánszerelőt ajánlani aki a jelzett időben megérkezik?
A hibákat korábban leírtma, de újra leírom:
-Fűtés közben a kazán ki-be kapcsolgat (melegvíz adáskor a jelenség nem tapasztalható  /EZ A FŐ PROBLÉMA/
-Az utóbbi beírás óta a kattogő hang megszűnt (csak fűtési módban csinálta)
-Begyújtáskor hatalmasat robban a kazán (elég sűrűn), és valami beremeg a kazánban.
Típus: DEMRAD HKB 230 C (led kijelzős) Kondenzációs
Már nem garis a kazán.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Üdv.: Mackó

Nagyon jó a fórum!!!!!


Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #147 Dátum: 2011. November 05. 23:45:00 »
Hello Mackó !
Helyi szerelőt nem tudok, csak Bp-ről levőt aki ért is hozzá. Ő sok helyen volt már a környező országokban is. Bp-ről a kiszállás nem olcsó, mert sok az út, az idő és a benzin, de sok az olyan aki találgat, arra lehet többet fogsz költeni mint aki egyből megjavítaná.
A ki-be kapcsolgatós hibákat meg nem mindenki fogja javítani... De ha Bp-i neked nem opció akkor sokáig kell még várnod.
A készüléked a Demrad Sargon Condense.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #148 Dátum: 2011. November 06. 18:09:07 »
Ismét kint van az elérhetőségem...
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Caruso

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #149 Dátum: 2011. November 07. 10:53:35 »
Szia Villámdexter!

Új vagyok, nem tudom, jó helyre írom-e a kérdésemet - nem találtam új hozzászólás gombot. Ezért bocsi... :-[

Segítséget kérnék a Demrad cirkómmal kapcsolatban.

Szinte teljesen elment a víznyomás - a műszer szerint - már csak 1 csíkkal van az alsó piros fölött. Ha elkezdek rátölteni kifolyik a víz a cirkóból, mint egyszer, amikor rajta felejtettem a vizet és a műszer is kiakadt.
Tudom, ha lemegy a víznyomás, lekapcsol a cirkó. Van valami ötleted, mit lehet tenni?
Sógoromnak hasonló gondja volt egy másféle cirkóval, de azt valahogy megoldotta. Én nem szeretnék így belemókolni, nehogy nagyobb bajt csináljak. Mit javasolsz?

Köszönöm a segítséget, előre is.

Caruso

A téma a következő oldalon folytatódik ! Lapozz a lenti számokra kattintva ! (admin)
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 08. 00:41:08 írta Mini7777777 »