Szerző Téma: Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !  (Megtekintve 480560 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #120 Dátum: 2011. Szeptember 02. 21:15:48 »
Hello Szabokati
Kattog, újra kattog, nem tud elindulni és utolsó ikon villog, az elektronika hiba.
A nagy víznyomás kell hogy a készülék beinduljon az meg azt jelenti hogy nem mai darab a készülék és felújítás-karbantartás esedékes. Ez nem 5perces munka, viszont ezek a készülékek elég strapabíróak ha fel vannak újítva és mivel ez a B sorozat tagja így ez jó készülék, viszont a leírtak alapján vagy sokáig nem használtátok vagy felszerelés előtt sokat állt ha nemrégiben volt ez vagy 5évnél régebb óta van használatban.
Ilyen hibával jelentkező készülékeknél célszerű mindent szétszedni átnézni, felújítani, vagyis teljes karbantartás vár rá.
Bővebben az elérhetőségeimnél találsz telefonszámot amin ha felhívsz többet tudok segíteni.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető zoltán

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #121 Dátum: 2011. Szeptember 14. 11:56:36 »
Hello Dexter!
a kazánunkkal a következő probléma jött elő még a télen: ha ment a fűtés akkor a nyomás nagyon megnőtt és kikapcsolt, ekkor a kazán alján lévő szeleppel tudjuk csökkenteni a nyomást, mikozben egy vízcsapot megnyitunk. Ilyenkor megint működik egy darabig, vagy megint megnő a nyomás, vagy a fűtés kikapcsol, mert elérte a megfelelő hőfokot, és akkor a nyomás nagyon lecsökken, annyira, hogy utána meg nem kapcsol be. alacsony nyomásnál szintén azzal a tekerentyűvel kell játszani, vízcsap kinyitása nélkül. Ezt kb. napi 6-8-szor kell csinálni.
A fűtési szezon vége óta, semmi probléma nincs, a nyomás stabil, nem kell állítgatni, a vízmelegítés teljesen rendben van.
Mivel lassan közeledik a fűtési időszak szeretnénk megoldást találni a problémánkra.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv: Zoli 

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #122 Dátum: 2011. Szeptember 14. 14:00:26 »
Hello Zoltán !
Ha a nyomás megnő akkor a kazán hátulján alul elhelyezezz biztonsági szelep kivezetésénél (túlfolyó) kifolyik a víz 3 - 3,5Bar nyomásnál, ekkor nyomáshibával leáll a készülék "bar" LED fog villogni.
Az említett készülék valószínű nem fiatal darab, a hiba kijavítása és a valódi karbantartás esedékes számára amit célszerű mielőbb elvégezni az üzembiztosság érdekében.
Kérlek telefonon keress :)
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető R2

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #123 Dátum: 2011. Szeptember 18. 13:37:33 »
Hali!
A problémám a következő:
HKA230 kazánban kipurcant a melegvíz szelep útváltómotorja, némi melegedés és amperszag után. Megette a víz, a vízkő, meg az idő vasfoga.  Szóval csöpög a szeleptengely és a műanyag záródugó között a víz. Amire szükségem lenne az egy vezérlőmotor, és egy új hatlapfejű záróanaya. Most még beállítottam kézzel a szelepet melegvízre, de télen ez már fáradtságosabb meló lenne ide-oda tekergetni. :(
Üdv!

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #124 Dátum: 2011. Szeptember 18. 14:47:02 »
Hello
Ha már ott látszik hiba akkor máshol is elő fog jönni hasonló. A nálad előfordult hiba már régóta megvolt, mivel csöpögés már régebben óta volt csak nem foglalkoztak vele, és mivel időben nem lett orvosolva a helyzet ezért áztatta az elektromos berendezést, ami hálózati feszültségen van, az bírta egy darabig, aztán a 230V elkezdte a vízzel érintkezve bontani azt, a víz korrodált mindent ami fém és üzembizonytalan érintkezés, áthúzás, menetzárlat következhetett, közben persze hő fejlődött ami maradandó károsodást okozott az alkatrészben, aztán megadta magát zárlaba ment és nagy csatt puffal leverte a biztosítékot vagy szép lassan elhalgatott és szakadásba ment át. Ez teljesen természetes.
Ha a készüléknek a földje nem lett volna bekötve akkor valószínű szomorú dolgok is történhettek volna. Ilyen dolgok elkerülése miatt, az egy két csepp víz csöpögés a készülék belsejéből nagyobb hibák létrejöttének a kezdetét is jelzik.
Telefonon keress.
Üdv

Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető szocsi69

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #125 Dátum: 2011. Szeptember 23. 17:28:28 »
Helló! Vettem egy demrad hk d230-as turbós falikazánt, de nem akar indulni, csak kiírja az F7-es hibakódot villáskulcs jezéssel.
Van valami ötlet ezzel kapcsolatban?
Köszönettel. szocsi69

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #126 Dátum: 2011. Szeptember 27. 11:28:04 »
Hello szocsi69 !
Hmm...  Az érdekes mert egy szerelő beüzemelte volna, vagy nem szerelő szerelte fel, vagy "szereld magad mozgalomban" lett felszerelve, vagy valóban hiba van a készülékben. Ha nem szerelő szerelte fel és nem lett leellenőrizve legalább a gázcső szivárgáskeresővel akkor addig NEM kéne üzemeltetni !
Mennyit mutat készülék nyomásmérő órája ? Új vagy használt a készülék ?
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető szdavid

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #127 Dátum: 2011. Október 07. 10:15:13 »
Hello Dexter!

Sajnos nem tudom milyen típusú Demrad Solaris cirkónk van, remélem így is tudsz segíteni!
Szükségem lenne egy letölthető kézikönyvre, vagy olyan listára ami a hibaüzeneteket tartalmazza. Létezik ilyen ami általánosan mindegyikre vonatkozik?

Kiír egy F2 hibaüzenetet és kéken villog a kijelző és a csavarkulcs jel.
(előző nap este nem adott meleg vizet, pedig gáz is volt, áram alatt is volt, a szivattyú is ment) ma már viszont jön a meleg víz.

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #128 Dátum: 2011. Október 07. 20:50:08 »
Hello szdavid !
Hmm... Mindegyikben vannak közös pontok. Mivel a használati útmutatóban benne van, hogy harmadik fél felé nem továbbítható így én nem vállalom be a kockázatot a publikálásért, nem rizikózom meg az oldalam megszűnését. Ha más megteszi a publikálást, az ő dolga, esetleg torrent oldalakon érdemes szétnézni. A hibakód, általában egy hiba kiderítéséhez kiindulási pontként szolgál, de nem a pontos hibát mondja meg. Telefonon keress.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető szdavid

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #129 Dátum: 2011. Október 08. 00:31:27 »
Hello!

Köszönöm szépen a választ, és nagyon szépen köszönöm a lehetőséget! :)
Hétvégén nem akarlak ilyenekkel zaklatni, hétfőig meg úgy is kibírjuk, hogy ne használjunk melegvizet (fő az óvatosság, és mivel nem értünk hozzá, hogy ez mit jelent, ezért nem kockáztatunk),
mert hétfőn jön szerelő, aki remélhetőleg gatyába rázza itt a dolgokat.

Torrenten nem próbálkoztam, nem tudtam ezt így ennyire védik, tehát ezért nem találtam semmit... (csak oroszul, egy félét).

Nem elérhető zspepe

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #130 Dátum: 2011. Október 08. 13:45:06 »
Szia Villámdexter!
Én is segítségedet szeretném kérni.
HKD224 LCD kazánom van, és az a hibajelenség, hogy nem hajlandó megforgatni a radiátorokban a meleg vizet. A választókapcsoló radiátor + vízcsap szimbólumra van kapcsolva. Amint a termosztát fűtésre kapcsol, a kazánról leolvasható hőmérséklet kevesebb mint 1 perc eléri a beállított értéket, és lekapcsol, de a vízszivattyú megy tovább. Nem tudom meddig de 45 percig biztosan. A víznyomás 1.2 bar. A használati meleg vízzel minden rendben van. Radiátorok ki vannak légtelenítve (igazából nem volt bennük levegő), és semmi hibakódot nem ír. A rendszer 3 éves, tavaly nyáron volt egy panelcsere villámcsapás miatt, és októberben egy karbantartás is.
Most szerettem volna letesztelni a fűtést, de nem sok sikerrel jártam :-)

Válaszodat előre is köszönöm szépen!
Üdvözlettel: Zs. Peti

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #131 Dátum: 2011. Október 08. 15:08:15 »
Hello zspepe !
A te készülékeddel bizony foglalkozni kell. Az utó keringetés 40mp körüli szokott lenni, de ez nem az, fűtés esetén ha elegendő a hőmérséklet akkor van csak keringetés. Víznyomás rendben van. Nincs hibakód mivel nem olyan jellegű a hiba amit az elektronika diagnosztizálni tudna. Az eddig elvégzett karbantartások valószínű nem teljes körűek voltak csak az alap és így a kialakuló hiba nem látszódott akkor. Szoros most a hétvégém ha minden a tervek szerint megy, de hívj fel inkább mert sose tudni mikor lesz szabadom.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető zspepe

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #132 Dátum: 2011. Október 08. 20:01:17 »
Köszi szépen a válaszodat!
Közben rájöttem, hogy van a rendszerben egy ferde szűrő, amit még nem néztem meg.
Holnap szétkapom, hátha ott lesz a bibi.
Ha nem az a bűnös, kereslek telefonon.

Köszönöm mégegyszer!

Nem elérhető Habina

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #133 Dátum: 2011. Október 09. 22:13:25 »
Sziasztok!

Némi tapasztalatot osztanék meg Demrad Solaris HK A 120 típusú készülékemröl.
(nem olvastam végig a fórumot bocsi ha volt már ilyen hiba)
Füteni szerettem volna, és át állítottam a kapcsolót fütésre. termosztátot feltekertem. A beintul a ventillátor, de a láng ki be kapcsolt, a készülék meg kattogott. Mivel a család fázott muszáj volt csinálni valamit, kapcsolgattam tekergettem semmi. Aztán rájöttem a jobb oldali potméter talán megszakadt vagy kontaktos ilyesmi, mert ha teljesen balra tekertem nem volt jó de ha 0-ról finoman kezdem el tekerni balra egy ponton felvillannak a ledek és ha ott hagyom tökéletesen működik.
Remélen segítettem.
Sziasztok

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #134 Dátum: 2011. Október 10. 12:52:42 »
Hello Habina !
Ideális megoldás az előlapi panel csere (vagy szerelőfüggő, hogy vállal-e ilyen javítást aki kiment de általában nem).
Nem olyan túl drága egy előlapi panel, az üzembiztonság érdekében érdemes kicserélni mivel egyszer majd nem fogod tudni ott megakasztani a potmétert és akkor kéne pl a legjobban.
Üdv

A téma a következő oldalon folytatódik ! Lapozz a lenti számokra kattintva ! (admin)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 10. 20:44:15 írta Mini7777777 »
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu