Szerző Téma: Szemveg vlaszts  (Megtekintve 4226 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Mini7777777

  • Mini7777777 server
  • Adminisztrátor
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 72
    • Profil megtekintése
    • Mini7777777 server Magyar használati útmutató, Magyar nyelvi fájl
Szemveg vlaszts
« Dátum: 2020. Március 11. 11:41:53 »
A napokban vettem j szemveget.
Milyen szemveget vegyek ?
Szerintem, a keret s lencse vlaszts mikntjei.:
-Lencsbl Hoya az ltalam ismert s az elrhet legjobb mrka, ebbl n a legtbbet tud, extrakemny, extrakarcvdett, extravzleperget, extracsillogsgtls, extravkonytott kivitelt vlasztom mr rg.
-Itt jn, hogy UV-ra stted-e s abbl is van mr egy ve a "Hoya sensity dark" ami lltlag mggyorsabban besttedik. Kb. 3vig volt az akkor a maximumot tud sttedsm, j rzs volt, hogy napszemveg is volt egyben, de ! nha idegest is volt a teraszon az asztalnl a rikt napstsben, de az asztalon a gyengbb fnyben lev dolgok ltsa ! Ettl mg az ersebben sttedt megrendeltem, de lesz norml szemvegem is, ami nem olyan mint az rs vgn lev hasznlhatatlan, amit a sajt kromon tanultam meg !
-Ahogy egyre tbbet voltam szemveg nlkl, gy feltnt, hogy srgs a lencsk alapszne s anlkl kristlytiszta a normlis a kp !
-Ja ! Vezetskor, tegnap a naplementben, nagyon ers volt a fny s zavar volt szembe menni a fnnyel, norml szemveggel !
(Ahogy ugye egyre jobban sszekarcoltam, ruhval, zsepivel, paprral trlessel, meg nha denaturltszesz frccsenhetett r, meg nha a savgz ehette, meg nha lehet tl meleg vzben mostam meg, gy egyenetlen, foltos lett az UV vd rteg s gy ssze is karcoltam a nem megfelel hasznlattal, majd megprbltuk egy ismerssel kipolrozni polrgppel s polrpasztval s utna mr tiszta "gravrozott" lett a fellete, a vdrteg egyenetlen srlesei miatt s teljes szem s fejfjst okozott a homlyos lts.)
-Ugye stt, vastag, manyag keretet n biztos nem vennk, tl rgies, mg ha most ez a trendi akkor sem. Vannak ugye sznezett manyag keretek is. Nekem nem tetszenek. Ezen kvl knnyen trhetnek, br mr lltlag van "trhetetlen" vltozat is. Manyag keret biztos nem jn szba.
-Fm keret, taln az egyetlen rtelmes megolds.
Ebbl is az arany vagy az ezst amit lttam lehetsgnek, az arany taln a kreolosabb breknek, az ezst, a vilgosabb breknek lehet val, nnekem egyenlre az ezst szn tetszik.
-A lencse mrete szerint, a kis lencsk divatosak, de ugye kissebb gy a "kperny", vagyis a ltmez, no meg a lencse a szemektl lev tvolsgt is nzni kell ehhez.
-A szrbl ugye van vkony s vastag, a vastag a "szamrellenzs", nehezen, de megszoktam egyszer, de nem j ha a perifrikus lts szkl, gy olyant se vennk mr, csak vkony szrasat !
-A lencse befogatsa szerint norml keretes, vagy az aljn damilos vltozatrol tudok. Kiprbltam a damiliosat is, egyik ilyen szemvegben mindkt oldali damil elszakadt nhny v utn, de az egyik szemveges boltban ahova vletlenszeren bementem s eltte nem jrtam meg ott, ingyen jradamiloztk, amsik szemcsinl nem szakadt el sose, szval vennk tovbbra is damilos keretet.
-A fm keretbl csukl szerint, van norml zsanr szrral szerelt, ha nem rugalmas anyag a keret n biztos nem vennk ilyen serlkenyet, a rugs zsanr szrral szerelt az a legjobb, ebbl van rugalmas szr, na az ksz rm, de van fix de rugalmas fm szr is, ilyen az amit most prbltam ki, a htrnya az, hogy a gyri sajt tokjba is csak belenyomortva megy bele, amgy a szr nem volt annyira zavar.
-n sajnos kivlasztottam egy frt lencss keretet. Idegest a ltmezbe belg s azt ngy helyen kitakar szrrsz s radsul a lencse vben hajlik meg a keret, fj tle a fejem s a szemem s gy zavar ez nagyon. Nem tudom megszokni, szval marad vsz esetre ez a szemveg, de mg arra se, max csak fotzshoz felveszem, de inkbb oda se, teht pazarls volt r klteni, mert ez egy divatos de rossz konstrukci ! n se vegyen olyat ! Inkbb norml kereteset vlasszon ! :)
HFS szerver Magyarítás - HFS server Hungarian Language file - Magyar használati útmutató - Hungarian Users Manual with pictures, Instructions and Utility, Hungarian FAQ, Hungarian template for HFS 2.2f server, HFS 2.3 test...   HFS Magyarítás !!!    http://iceboard.atw.hu/hfs