Honlapok Fórumai > Villám Dexter fóruma

Műsorszóró FM rádióadó

(1/11) > >>

mininetfmstudio:
Na csak sikerült regisztrálni, Kérdés -szükségem lenne egy 25 w -ós sztereó műsorszorásra alkalmas berendezésre - rds és társai kiegészítö nem kel bele , vezetékem -drake lowloss-cable 1.35l/3.6 af - 50 o 09 346769 80.....tip
-
sztereó, PLL vezérelt (87,50-108,00 MHz) rádióadó
-kompletten készre összeszerelve,
-12 V-os táplálás, 25 W körüli kimenő RF teljesítmény
-Audio csatlakozó: 2 db RCA aljzat az adó hátlapján
-Antenna csatlakozó: 50 ohm BNC szintén a hátlapon

Mien öszeget kérnél érte ? és mikorra lehetne kész a kütyü.? üdv Laci bp

villamdexter:
A készüléket birtokolhatod, üzemeltetéséhez viszont engedély szükséges, engedély nélküli üzemeltetés csak saját felelősségre !
2014-ben néhány sor törölve, újrafogalmazás folyamatban (Olvasd a legutolsó HSZ-t).

djdave:
Üdv! Szükségem lenne egy FM rádió adóra kb 5km-es hatótávra (valami egyszerűbb kivitel)! Megoldható? Ha igen kb milyen árban? Várom válaszod! Üdvözlettel: Dj_Dave

villamdexter:
2014-ben frissítve a tartalom, néhány sor törölve, újrafogalmazás folyamatban (Olvasd a legutolsó HSZ-t).

Nagyobb teljesítményű adóról is lehet szó, csak azt szerintem fölösleges gyártani és üzemeltetni 25W fölöttit, főleg nem hivatalosan, meg őrültség, inkább az antennát kell minél magasabb jó helyre kihelyezni és a lehető legrövidebb antennakábelt használni, az antennát frekire kell hangolni és illeszteni kell az adóhoz, mint ahogy a kábelt is és akkor a felsorolt teljesítmény határokon belül is hatalmasat lehet alkotni !!! Azt nem érdemes elfelejteni, hogy a rádióhullámok itt a rálátás alatt levő területekre terjednek és ha nincs rálátás és visszaverődés, akkor nincs vétel, és akkor sincs jó vétel ha egy másik adó is van azonos frekvencián vagy 0,3MHz-en belül az adófreki környékén. Esztelenül nem érdemes teljesítményt növelni, hanem a jelenlevő készletből a maximumot kell kihozni és akkor a fentebb említett irányadó számok elérhetőek lesznek. A vétel minőségén sokat számít a vevő készülék minősége, mert csodákat nem kell várni egy kínai piaci kisrádiótól, mert az azért olcsó mert gagyi és nem ahhoz kell viszonyítani, hanem egy közepes érzékenységű vevőhöz. Ugye a legjobbak amik kaphatóak az autórádiók és a tunerek ezek nem egyeznek meg a music-centerekkel és a hifi-tornyokkal és nem is hasonlítanak a bóvli kínai vackokra. Mindenből van jobb és rosszabb, az adatlapjukat és a gyári tájékoztatójukat érdemes elolvasni a benne levő paraméterekről és aszerint választani közülünk, bár a papír mindent elvisel. Én például otthonra kipróbáltam több mindent, de elsősorban egy forgatható irányított antennát üzemeltem be és használtam az autórádióhoz ami hálózatról tápegységről ment, és a tunerhez ami az erősítőhöz volt kapcsolva, amikor rádiókat vadásztam. Egyszer meglepett hogy 0,5W teljesítménnyel elszórtam 4km-t és egy kínai hordozható 1000Ft-os rádióval hallgattak kristálytiszta minőségben sztereóban és hallották külön-külön mindkét hangszórón amikor a két mikrofon közül hol egyik oldaliba hol másikba szóltam bele. Csoda, hogy sztereó volt, de ideális esetben a terjedés a látóhatárig tart, csak ugye páratartalom, időjárás földrajzi viszonyok ezt bekorlátozhatják. Autórádión hallgatva és a Gellérthegy tetejéről sugározva egész Budapest területét be lehet szórni kevesebb mint 7W-al ! A vasúti sínek melletti oszlopok mellett a vételkörzet szélén haladva feddinges lehet a vétel, hol jó a vétel, hol rossz, tehát szakaszos ha halad az autó. Szerintem jó dolog a műsorszórás csak azt sokan elfelejtik, hogy szerkeszteni is kell a műsorokat és előzetesen nagyon sokat készülni, hogy minőségi műsorok és vagy zenék legyenek, mert ha valaki ad és mindig ugyanazt adja egy egy éven keresztül mint a Bp-i kereskedelmi rádiók pl: Roxy, akkor hamar lelécelnek majd a változatosságra vágyó hallgatók, mert a unalmasból van sok és a minőségiből meg nem sok, a kiadás csökkentés miatt a számok mennyiségét is korlátozzák és a reklámok és az erőltetett műsorok miatt így unalmasak lesznek...

Ha valami kérdésed van írj és válaszolok, ha tudok ;)
Aki olcsóbban akar adót, az építsen, és akkor megtudja, hogy alkatrészbeszerzés, profi nyáklap készítés, tervezés és gyártás, összeszerelés és élesztés mennyi munka és tapasztalatot igényel, hogy egy kész komplett termék legyen előtte és mint ahogy egy jó orvos mögött egy temető van, úgy a jó szaki tapasztalat szerzését sok év iskola és vagy alkatrésztemető és utána olvasás és műszerpark vásárlás és sok-sok tanulópénz előzte meg és hogy mennyit kell farigcsálni és pepecselni normális szerszámgépekkel mire kész a készülék. Magyar, minőségi stabil készülék, Nem halálozik el ha a gyári tartozékokat a gyártó utasítása szerint használod stb... Garancia is van rá, Magyar szervizelése is van és nem kell külföldre küldeni és sok pénzért postát fizetni a szállítására. A nem rendeltetésszerű használatból eredő károkért nincs gari, pl: ha átment rajta az úthenger, az nem a szerviz gondja.

2014-ben frissítve a tartalom, néhány sor törölve, újrafogalmazás folyamatban (Olvasd a legutolsó HSZ-t).

nemethbalint:
Szia Villám Dexter!

Tudnál nekem segíteni egy jó fm adót összehozni? A várost kéne lefedni vele, tehát 5 kilométer bőven elég lenne. Alapvető elektronikai ismereteim vannak.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése