Szerző Téma: Átverések munkahely keresésnél ! Apple Istyle (Bp.6ker Andrássy út 4.)  (Megtekintve 15453 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető user

  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 41
    • Profil megtekintése
Munkát keresni mentem a belvárosban. Mivel nincs rossz véleményem az Apple termékekről és egyszer minden kütyüm Apple lesz, így betértem az 6.-ik kerületben az Andrássy út 4-be, mivel ott mentem el előtte. Gondoltam szerencsét próbálok. Munkát kerestem ami pénzt hoz és az eladótól kértem, hogy szóljon a felettesének. Néhány perc várakozás után pár szóban tájékoztattam a célomról, hogy munkahelyet keresek és felhívott a kis tárgyalójába bemutatkozó beszélgetésre. Minden okés volt, nem volt rosz véleményem róla és szerintem neki se rólam mivel azt mondta, hogy a Westendben kezdhetek következő héten és, hogy egy hét próbaidő van és az Andrássy útra keres eladót, de tanulni menjek át a Westendben levő üzletükbe. Azt mondta akkor még nem túl tapasztalt munkakeresőnek, nekem, (mert addig mindig szerencsém volt és jó helyeket találtam előtte, kilépések oka a vizsgák voltak mindig) szóval, mondta hogy a próba idő után írunk szerződést és hogy 90-120eFt fizetés esedékes egy hónapra. Az itt általam leírt dolgok nem üzleti titkok, ha azt megteheti a tisztelt cég, hogy a munkabért nem fizeti ki a dolgozóknak és így meg fer az, hogy a történetemet közzéteszem és nem titkolom, hogy mennyire inkorrektek ! Én hittem mert miért is ne neki és végigdolgoztam az egy nappal több mint a hetet. Egy kicsit elmondom a részleteket is.
Munkaköröm eladó, más nem is nagyon lehetett volna náluk, mert eladni kell mindent. Apple minőségi cuccokat, hordozható "laptop" és monitorba épített illetve asztali számítógépeket, hozzájuk tartozó kiegészítőket tokokat, több generációjú Ipodokat, hozzájuk való tartozékokat, kihangosítókat, kábeleket, tokokat, töltőket, fülhallgatókat kellett eladni. Némi termék ismeret természetesen nem ártott, felületesen ismertem a kütyüket, nem voltak idegenek, ott létem alatt kissé közelebbről is megismertem azokat. 2-3nap alatt minden kütyüről tudtam beszélni, mivel érdekelt is, hogy melyik mit tud és az is hogy minél jobban szerepeljek a "próbahéten". A Westendes Peti kolléga is tök normális volt, rosszat nem tudok mondani róla. A hét felétől az Andrássy úton dolgoztam. Nos több készüléket sikerült eladnom és a lehető legjobb tudásom alapján segítenem a vásárlóknak. Miattam egy vásárló sem fordult ki a boltból, mindnek sikerült valamit vásárolnia és valami mást, kiegészítőt is mellé még amit nem tervezett előre, de az előnyeit megtudva megvette azt/azokat is. A hét közben több kolléga jelölt is előfordult a boltban és úgymond INGYEN MUNKAERŐT keres ez a cég.
Próbaidőre felvesz embereket, általában fiatalokat és kifizetés és szerződés nélkül dolgoztatja próbaidőn őket így megspórolva a munkabérüket !
Nos a héten ugye a kollégákkal és a kollégajelöltekkel beszélget az ember szünetben és ha nincs vásárló és megtud ezt-azt. Például hogy másokat se fognak kifizetni, meg mások nem is kérdeztek rá, hogy mennyi összegért dolgoznak, de amint a bizonytalan nagy semmit megtudták eltűntek és jöttek újabbak. Kész átverés az egész, csilli-villi köpenybe öltöztetett bolt és lúzer kereső, az átbaxásokból származó profit növekedésből élnek ! A vezetője a Magyarországi képviseletnek az utolsó megszólalásig korrekt ember, de amikor pénzről van szó akkor elfelejt fizetni. A céggel kapcsolatban szerintem korrektül járnak el a vásárlókkal, panasz nem volt senkinél, DE aki a dolgozót átveri az szerintem nem lehet korrekt. Lehet így azt mondod nem átverés mert nem kérdezte senki, hogy ki lesz-e fizetve vagy sem ? mert akkor eleve bele se kezd, de mindenki pénzből él és van akik jogtalanul szerzett más pénzéből élnek mint pl. ők. A próbahét végén pénz nincs akit nem vettek fel, természetesen a többséget nem vették fel és a többiekből még volt akinek az ingyen próbahete utánam is tartott még. Csak ugye pénzből él az ember és ingyen semmi nincsen, az csak átverés valamit valamiért elven, és ha egy cég kér szívességet a dolgozótól az nem cég hanem átverés ! Ha nincs tisztázva minden és nincs papír a megbeszélt számokról akkor nincs fizetés és INGYEN nem ad egy cég se semmit a szép kis pofikádért, és ha ő ingyen vár el valamit szerinted mit fog adni ? Ismerőseim is mentek munkát keresni és nekik is "ingyen" kellett volna dolgozniuk... Ugye a netes munkahelykeresés rejtelmeit én már élveztem a hírlevelek formájában... és nem egy embernek segítettem nagyobb álláskereső portálokon regisztrálni és tökéletes teljes adatlap kitöltés mellett se találtak netről jóképű, kvalifikált és gagyi emberek se semmit. Egyikőjüket folyamatosan hívják telefonon munka ügyben nagy számok reményében, de amikro nagy számokról van szó mindig valami sumbuk van ott. Például ugye ki nem akar kihagyni nagy fizetést ? Senki ! Ő elmegy mindegyik állásinterjúra és "szituációs" gyakorlatokra és mindig előjön a titkolt kisbetűs rész, hogy kap 12eFt-30eFt-ot alapbérnek egy hónapi munkáért és az ezen felüli összeg az ESETLEGESEN sikeres üzletkötésekből jön, de ha nem jól halad a szekér akkor így járt, és természetesen senkit nem érdekel az amit el kell adni vagy rá kell beszélni emberekre, és a részesedés is minimális, szóval maximum üzletkötés mellett is ha kidolgozza magát egy 80eFt épp hogy összeszedhető Hangsúlyozom 200%-os teljesítés mellett és HA SZERENCSÉJE IS VAN !!! És természetesen 3-5nap INGYEN kellene dolgoznia !!! Mostanában ha már hívják és a részleteket nem árulják el vagy nagy számokról beszélnek, mindig leesik már neki a több hónapos "gyakorlat" és az utóbbi időben is elment néhány teljesen más fajtának látszó ilyenre és az első volt aki felállt és elindult, és a kérdésükre a többiek előtt közölte, hogy "Hülye azért nem vagyok" és a hülyék meg maradtak ingyen melóra vagy örökké ha nagyon hülyék vagy míg ők is meg nem tanulják hogy nehogy már a dolgozó tegyen szívességet a cégnek mindig ingyen...
Az Istyle honlapja itt van: http://istyle.hu
Elérhetőségük pedig itt: http://edu.istyle.hu/index.php?option=com_contact&Itemid=3
Hiába kérdeztek rá ezekre a dolgokra letagadják és kinevetnek illetve kimagyarázzák magukat.
Szerintem egy jó kis munkaügyi ellenőrzés nem ártana nekik, ha már ők nekem és a kolléga jelölteknek akik hasonlóan hiszékenyek voltak előtte, ártottak. Remélem a google meg fog találni és minden kedves vásárló és dolgozójuk olvassa majd ezt a fórumot, vagy a többi hasonlót ahova ezt az írást kiteszem és legalább kapnak egy kis ízelítőt az ő-féle kedvességükből is és az új, náluk dolgozni vágyóknak elmegy majd a kedvük az ottani nagy karriertől és a 120eFt-fölötti pénzekről mert, hogy egyszer majd növekedni fog ez a pénz.haha

Nem elérhető Okoska

  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 33
  • okoska
    • Profil megtekintése
Re:Átverések munkahely keresésnél ! Apple Istyle (Bp.6ker Andrássy út 4.)
« Válasz #1 Dátum: 2010. Február 18. 16:40:43 »