Honlapok Fórumai > Villám Dexter fóruma

Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !

<< < (2/115) > >>

villamdexter:
A D124 LCD kijelzős készülék volt eddig a legszebb többségében SMD kivitelezésű igényes munka ahol a ROTA paneles régebbi változat a rosszabb minőség és a Honeywell a jobbik amivel kevesebb a gond.

Szicsu:
Szia Dexter!
Egy A124 kifog rajtam,néha kiveri mindkét üvegbiztit,van hogy 1 hét van,hogy 2 órán belül.amikor kicseréltem azonnal elindult.igaz jó szokásom szerint megkopogtattam a reléket benne.Régebben keltető gépekkel foglalkoztam,és volt egy tipus amit a HAJDU gyártott és a vezérlése egy kombinált ugynevezett"teljesítmény" vezérlés volt aminek a nyák lapjába SCHRAK relék voltak forrasztva EPROM -mal spékelve.Ezek a relék rendszeresen megakadtak belül,ezt egy apró kocogtatással  át lehetett billenteni a normál állapotába.Lehet e ez a hibaforrás vagy van valami más ötleted?
Előre is köszi a válaszod!

villamdexter:
Szia
A hiba összetettebb lehet. Az a relé amelyik összetapad és nem enged el az ÉLETVESZÉLYES !!! Pl.: a gázszelep bentragad akkor halálos is lehet, itt azért jóval jobb minőségeket használnak amik sok vizsgán átmentek és a pogácsái nem tapadhatnak össze vezérlés nélkül. A készüléked egy alkatrésze áthúz vagy zárlatos, a hiba javítása szakember feladata. Ha gondolod, keress.
Üdv

villamdexter:
Gázos-Vizes-Villanyos tapasztalatokTessék olvasgatni, van ez a fórumrész is: http://iceboard.uw.hu/index.php?topic=127.0

Rajmy:
]Sziasztok!

Van nekem egy Demrad Solaris HK D230 kazánom amely ha bekapcsolom beindul a ventilátor és a szikráztató de nem gyullad be és az F4 hiba üzenetet jelzi ki!
Az F4 a  leirás szerint(Ionizációshiba vagy gázbemeneti probléma)Voltak szerelők ők azt mondták gázszelep csere(Sit Sigma 845).
Ennek ára szerintük 35.000ft +5000ft szerelési költség.Én utánna néztem a langor.hu oldalon ott 19.240ft ugyanez a termék!
Kérdésem az lenne, hogy találkozott-e valaki hasonló problámával(F4 hibaüzenet)Ha igen mi volt a megoldás?
Valamennyit értek a szereléshez ki tudom-e én cserélni magamnak a gázszelepet aminek a cseréje ránézésre egyszerűnek tűnik.
Javitható-e ez az alkatrész??

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése