Szavazás

Rádióamatőr találkozóra jössz-e ? Bármelyikre idén nyáron !

Igen, mindig megyek
4 (100%)
Igen, egyszer eljövök, megnézem
0 (0%)
Majd egyszer lehet
0 (0%)
Nem, nem tervezem
0 (0%)

Összes szavazó: 4

Szerző Téma: BURABU rendezvény 2011  (Megtekintve 7202 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető rotaredom

  • Műszaki emberke
  • Szorgos "Júzer"
  • **
  • Hozzászólások: 7
  • Dr
    • Profil megtekintése
    • A rutinos Demrad kazán felújító ! A Demrad kazán alkatrész bolt ! www.demradkazandoki.uw.hu
BURABU rendezvény 2011
« Dátum: 2011. Május 01. 14:38:27 »
Minden évi rádióamatőr események
http://www.radiotechnika.hu/burabu.htm
Börzefotók a rádióamatőr találkozókról
http://users.atw.hu/ha7juq/borzek.htm
Rádióamatőr találkozók időpontjai
http://www.mrasz.hu/fooldal/regoldalak/talakozok.html
Budapesti rádióamatőr találkozók és börzék a Puskás technikumban
http://www.mraszbsz.hu/product1.html
A rutinos Demrad kazán felújító ! A Demrad kazán alkatrész bolt ! www.demradkazandoki.uw.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Műszaki emberke
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:BURABU rendezvény 2011
« Válasz #1 Dátum: 2011. Június 07. 21:50:55 »
Én ott leszek ! És te ???
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Műszaki emberke
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:BURABU rendezvény 2011
« Válasz #2 Dátum: 2011. Június 10. 21:01:36 »
A rendezvény holnap reggel 6-tól délután kb 4-ig aktív tapasztalataim szerint ! Akinek van kedve jöjjön el !!!
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Műszaki emberke
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:BURABU rendezvény 2011
« Válasz #3 Dátum: 2011. Június 12. 01:02:55 »
A minden évi nagy várakozások után hát vége van az amatőrtali javának. Ez a legnagyobb ilyen rádióamatőr rendezvény tudtommal az országban ahol a legtöbben eljönnek (az előző években is). A honlap szerint vasárnap is van program de szerintem az olyan igény szerint esetleg.
Este megérkeztem, szúnyogok voltak, de a szúnyogriasztós fákjával kellően messzire küldtem őket. Pár órát aludtunk, ki-ki aszerint, hogy készült. Hajnalban egész madárzenekar lépett fel 4:30körül majd amint az ébredezés elkezdődőtt, megszeppent a többségük. Nem kellett volna nagyon korán kelni, nem volt az a nagy nyüzsi mint 6-8 éve, hogy reggel 6kor már tömegek álltak az én placcom előtt és nagy volt a népsűrűség. Emberek csak szállingóztak, 10:30-kor voltak a legtöbben nálam mint ahogy a fotókról visszanéztem. Lehet a pünkösd és a háromnapos ünnep hétvége miatt sokan elutaztak, de szerintem az elszántak kint voltak most is és kijöttek a vásárolni vagy nézelődni szeretők is mint mindig. Igazából ugye az értelmes emberből egyre kevesebb van, ezen a rendezvényen azért az értelmesebbekből van több, jó idősebb a többség, fiatal utánpótlás amatőrökből max családon belüli bővítés van. Az internet és a szájbervilág mindent házhoz visz, vagyis beszélgetésre adóvevő, vagy walkie-talkie már nem trendi és ugye szabályok és társai, vagy pmr-en a nyomkodósok elvették sokak kedvét és az egyszerű és gagyi msn és más azonnali üzenetváltó programok és rendszereket használja már a csecsemőtől a nagyszülőkig mindenki. Mindenki csak zombul és kockul, vásárolni se kell messzire, csak kattintgatni kell eggyet vagy kettőt és a futár bármit kihoz, a versenyt se kell nagyon keresni mi és kinél az olcsóbb mert egy kattintásra lehet ár szerint növekvő sorrendbe tenni az árakat és nem kell bolttól boltig vagy eladótól eladóig járni pl mint egy börzén. A kínai cumók persze mindig olcsóbbak, olyan európai anyagárban vagy az alatt árulnak mindent, vagyis ha építene vagy gyártana bárki bármit akkor még ő fizethetne azért hogy eladhatott valamit ha meg szeretne válni valami saját építésű dologtól. A cégek felé ott elrontják az emberek akkik ügyfelek lesznek ha szolgáltatást vagy árut vesznek, mert szolgáltatónak joga van, kötelessége nincsen, vagy van de évek alatt talán a befektetett pénzt elégedetlenség vagy hiányos szolgáltatás vagy hiba esetén vissza lehet szerezni, és az utánna járás idegeskedés járulékos "munka" idő az megy a levesbe. Ha valaki épít valamit, főleg ha magának, akkor tudja mi a legjobb és mit szeretne és a neki megfelelő minőségben vagy megépíti időállóra vagy nem. És ha mégis elkészül egy masina, úgyse fog annyit tudni mint a gyári olcsóbban, de legalább annak minden hibája javítható lesz bármikor. Én amikor van időm, magamnak megcsinálom a készülékeket, de néha nekem se éri meg mert ha épp sok munka van, akkor nincs idő, mert akkor drága az idő és olcsóbb venni, ha meg sok a szabadidő akkor nekilátok, mert hobbi is ez a dolog aztán alkotok, mint a többi kevés konstruktőr. Ugye mint írtam az idősebbekből vannak sokat a rádióamatőrökből és lassan ön az utánpótlás, de idősebb korban az embernek van ideje csak kedve is legyen, meg motiváció ami építésre vonzza. Na térjünk vissza az amatőrtalihoz. 2004-hez képest jóval kevesebben voltak kint, minden évben egyre kevesebben jönnek, vásárlási szándékkal meg méginkább kevesebben , inkább csak nézelődnek. Ugye építeni kevesen építenek és kevesen vesznek hozzá alkatrészt, meg ugye sok ipari hulladék felhalmozódott már mindenkinek aki foglalkozik dolgokkal és hát ezeknek a csereberéje vagy eladása, hoz némi anyagmozgást. Újan irreálisan magas mindennek az ára, eladni mindent fillérekért lehet, de igazából veszteséges ez az egész. A fogyasztói társadalom elért ide is. Mindenből van gagyi kínai és a csóró embernek az az álma és ha nem is álom akkor olyan anyagi szinten van hogy nem is lesz jobb neki mert nincs pénze jobbra és néhány készülékből nincs is jobb. Bevételen is látszik a sokszor rosszabb helyzet. A rendezvényen minden évben az ebéd elég jó volt. A sült kolbász, és a szendvics az jó is volt, és a személyzet is tökéletes volt és jól is laktam, de a babgulyás az hányás szagú volt és bele se kostoltam, mert ami az orromnak vagy a szememnek nem ízlik az a gyomromnak se fog és az ilyen bűzű kajáktól nekem fél napos gyötrelem jött volna, (csak mert már próbáltam hasonlót a Fehérvári úti piacon is van egy hasonló kajálda ami valami nagyon sz@rt ad). Amúgy órák múltán is befogott orral vittem a szemeteshez a barnás színü löttyöt mivel a hányinger jött rám tőle ahogy a szagát megéreztem. Fujj. És én még gondolkoztam hogy három adagot veszek, mert minden évben annyit ettem és jólesett. Mos jó is hogy nem vettem előre három adagot. Na mindegy, de az ebéd helyett nekem maradt ismételt sült kolbász ami valahogy finom volt :) Próbáltam az ebédet eladni hátha valaki megveszi féláron de senkinek se kellett még ingyen sem :( Valahogy nem sok ember kockáztatta meg rajtam kívül is. Na sebaj. Most meg a hírekben beszélnek a német hasmenés járványról. Na tessék hát kb ezt értem volna el ha megeszem (tapasztalat).
Az amatőrtali ugyan jó volt, it-sek remekeltek a jó árakkal, láttam pár érdekes és ügyes készüléket, találkoztam sok ismerőssel, kína sok kapujával, mivel hogy sok kínai kütymürütty is volt kint csak kínaival nem találkoztam. A belépővel összekapcsolt fagyizós 10 vagy 15% kedvezményt sajnos nem vol időm igénybe venni már, mert amikor leesett hogy előző években jót fagyiztunk akkor már zárva volt a fagyizó. Alig, de azért elment egy-két kütyü és másik pár kütyü lett belőle. Mostanában a késztermék a nyerőbb, félkész vagy alkatrész alig kell valakinek. Ami fontos hogy legyenek felárazva és feliratozva a dolgok, mert még az okosok közt is azért jópár csirke van aki a száját beszédre nem igen használja és szégyellős kislányként viselkedik fiú létére és nyámnyila és úgy kell kihúzni belőle a szót. Hát az ilyen, hogy érvényesülhet vajon az életben, ez megfogalmazódik néha bennem... Valószínü sehogy, vagy nehezen. De sebaj, a lényeg hogy a többség beszédes és jókedvű és meg kell mozgatni a legtöbb ember fantáziáját, hogy építsen, vagy ha nem is de vásároljon és tőlem :D és ugye az eladó mentalitásán múlik minden a vásárló vásárlási kedve is. Én csak a közvetlen piacszomszédaimtól vásároltam, no meg aksikat a pmr-ekbe az it-seknél, de így is elment a zsé. Meginterjúvoltam embereket és néhány helyen belefüleltem a beszélgetésekben és "én következő évben nem fogok jönni, ez nem érte meg" és ehhez hasonló válaszokat kaptam és hallottam és én is lehet hogy így fogok tenni, mert ez a minden évben egyre rosszabb börze állapot. Adhatok én 100Ft-ért mindent, csak azért hogy otthon jó legyen majd egyszer valamire, kevesen vásárolnak, de még az is hogy úgyse nagyon építenek és ha olcsón adja az ember akkor se kell a többségnek. Nem számoltam, hogy hány tétel ment el, de egy készülék és két trafó hozta az össz, három negyedét, a többi filléres árúkból jött össze. Természetesen mind, hasnált és alkatrészként volt eladva, bolhapiac formában. Besélgetni még megérheti kimenni legközelebb is, de másra nemigen. Már nem lehet annyira komolyan venni a bótot sem. Régen volt egy kísérletező emberke aki hozott mindig valami érdekes dolgot és bemutatókat tartott, de most nem találkoztam vele. A rendezvény végn levő tombolán sikerült nyerni két kütyüt, annyi jó legalább történt. No meg persze névjegykártyákat begyűjteni olyn emberektől akik valami érdekes dologgal foglalkznak és amikkel kapcsolatban még keresni fogom őket. Volt akiről kiderült már régen is volt névjegyem csak nem írtam fel hogy mivel kapcsolatban beszéltünk és így nem tudtam hogy ő kicsoda de már kiderült. A börze végén a mi sorunkon mindig volt akció, de aki akart valamit az korán reggel elkapkodta, az összes többi meg a maradékok közt kereste a jó dolgokat. Volt is, mint kiderült, csak ugye a bevétel elfogyott és kiadás lett belőle ami másnál bevételként ismét megjelent :) de már nem bánom hogy mindent azért nem vettem meg ;) És este haza is érkeztünk és jöhetett a bepakolás ami az előző éveknél azért jóval egyszerűbb volt mivel évközben a 70%-át a cuccoknak a "veszélyes hulladék megsemmisítős kamuembereknek" eladtam persze dömping áron és ami mégegyszer NEM lesz :) A maradék meg, az a pár doboz az meg eltart még sok évig és állandó keveset de majd még talán hoz. Azért elmenni börzézni hogy a készülékeimből és alkatrészeimből az utiköltség talán megtérüljön az kicsit mókás, de valahogy csak lesz.
Összegezve nem volt túl rossz a tali, de a régi feeling az már talán nem jön vissza soha, és 2020-ra szerintem 5-10fős családi összejövetel lesz ebből a rendezvényből vagy simán internetes szájbertalálkozó a virtuális világban, talán egy hologramm mezőn...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 12. 11:36:57 írta villamdexter »
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Okoska

  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 33
  • okoska
    • Profil megtekintése
Re:BURABU rendezvény 2011
« Válasz #4 Dátum: 2011. Június 12. 16:46:36 »
 ;) ;D Ez nagyon jó !!!!!!!!!

Nem elérhető rotaredom

  • Műszaki emberke
  • Szorgos "Júzer"
  • **
  • Hozzászólások: 7
  • Dr
    • Profil megtekintése
    • A rutinos Demrad kazán felújító ! A Demrad kazán alkatrész bolt ! www.demradkazandoki.uw.hu
Re:BURABU rendezvény 2011
« Válasz #5 Dátum: 2011. Június 13. 09:39:12 »
Én is kint voltam és hasonló a véleményem nekem is :)

2011. jún. 11. BURABU (Csepeli rádióamatőr találkozó képei):
http://hk450helikopter.atw.hu/borzek2010/BURABU/index.html
Sok más régebbi rádióamatőr találkozó képei:
http://users.atw.hu/ha7juq/borzek.htm
A rutinos Demrad kazán felújító ! A Demrad kazán alkatrész bolt ! www.demradkazandoki.uw.hu