Szerző Téma: Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !  (Megtekintve 481034 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kusztomi

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #210 Dátum: 2012. Január 28. 11:24:01 »
Hello dexter.Van egykis gondom  a HK A 124-es demradommal. A hibajelenség hogy, indításkor kattog aztán elnémul. Majd kigyullad az 5-ik led. A nyomás és a hőfok közt. Néztem a  gáz megjön, a mágnes szelep direktben működik. A panel kap tápot az üvegbiztik jók.A hiba egy áramkimaradás óta áll fenn.
Még előtte ment mikor visszajött e feszkó már nem indult el. Van-e valamiretesz ami a mágnes szelep
működését gátolja vagy, csak a panel szólhat ebbe bele. Melegvíz fűtésére használom most. Amikor
a használati melegvizes csapot megnyitom a mágnes szelephez táp már nem megy ki.Várom a tanácsot
és a hiba megoldására irányuló segítséget. kusztomi.

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #211 Dátum: 2012. Február 01. 11:34:13 »
Hello kusztomi !
Nem valószínű, hogy feltétlen csak a feszültség kimaradás okozta a dolgot, egy régebbi hiba akkor jött elő ami már egy ideje fennállhatott csak nem vettétek addig észre, mert hellyel-közzel meleget csinált a készülék.
Elektronika vezérli a készüléket így külső retesz nincs, mert nincs szükség benne olyanra.
A hiba kijavításának módja és ára, az szerelőfüggő és azt ki hogyan orvosolja.
Hívj fel ha ennél többre vagy kíváncsi vagy ha megoldást szeretnél.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #212 Dátum: 2012. Február 09. 12:26:00 »
Íme a hideggel kapcsolatos néhány hasznos kérdésre válasz, elektronika vezérelt kombinált cirkókkal kapcsolatban !
Mi a teendő akkor ha mínuszok vannak és a fűtésrendszert rendszeresen fel kell tölteni mert a készülék nyomáshibával leáll ?
A készüléket és a fűtésrendszert mielőbb megjavíttatni !
Miért ?
Mert a készülék el fog fagyni és drága lesz az életre keltése !
Mi a teendő ha valaki szegény és nincs pénze, de nem szeretné ha tönkremenne ilyenkor a készüléke ?
Amennyiben elutazik otthonról a hibás készülék mellől és felügyelet nélkül hagyja a rendszert, vagy ha külső helységben van a készülék akkor célszerű a készüléket tartalmazó helységet fűteni elektromos melegítővel.
Mennyi idő alatt fagyhat meg egy készülék ha hibával leállt ?
Pontosat nem tudok de szerintem 1-2óra is elég hozzá, viszont egy hideg éjszaka alatt biztos, hogy szétfagy ha nem fűt, vagy ha nem kering benne a víz.
Mi történik akkor ha a készülék súlyos hibakóddal leáll és hideg van ?
A készüléket SEMMI nem védi meg ilyenkor a megfagyástól (ha csak nem a következő kérdés válaszai.)
Mi segíthet védeni a készüléket a megfagyástól ?
Az időben végrehajtott szervízelés, a rendeltetésszerű használat, fagyállóval adalékolt rendszer, jó vagy jobb hőszigetelés, egy elektromos fűtőtest.
Mi a teendő egy ritkán, vagy keveset használt épületben lévő készülék esetén ?
Elektromosságot biztosítani KELL neki ! Ha csóró vagy spúr fajta az ember akkor is, akkor meg pláne !
Miért kell biztosítani télen a 230V-ot a kazánoknak ?
Mert ha nincs konnektorba bedugva a készülék, ha nincs a elektromos kismegszakító (biztosíték) felkapcsolva, akkor NEM tud működni a készükék fagyvédelme ! Ekkor garantált a szétfagyás ami sokszor drágább javítási költséget eredményez mint az arra az időre való villanyszámla !
Meddig véd ha csak az elektromosságot kapja meg a készülék és spórolunk a gázzal ?
Pontosat nem tudok, de az áramló víz nehezebben fagy meg mint az álló víz.
Célszerű-e spórolni fagyos időben a gázzal ?
Nem ! Drágább lessz a helyreállítás mint a fagyvédelem ! A készülék kapjon gázt és villanyt !
Mi van akkor ha fél a tulajdonos a készülékét magára hagyni ?
A készülékek ha szakszerűen volt javítva és ha szakszerűen van üzemeltetve, akkor teljes mértékben üzembiztos, nem kell félni tőle !
Mit csinál egy elekronika vezérelt kazán a mínuszokban ha a termosztát nincs bekapcsolva ?
Önnállósítja magát és bekapcsol a fagyvédelem, először keringetésre, aztán fűtésre is még kikapcsolt vagy csak kézmosó állapotban is !
Meddig fűt fel a fagyvédelem a készülékben ?
+10fokig általában ami elég ahhoz, ne fagyjon el a készülék és a fűtésrendszer.
Mivel lehet még védeni a csőrendszert a szétfagyástól ?
A cső köré hőszigetelő polifoam, (de ez a készüléket nem védi meg).
Mi van akkor ha alig fűt vagy hidegebb a kézmosó víz mint amilyen szokott lenni ?
Nagyon hideg a bejövő víz és a készülék a külső és a belső várt hőmérséklet közti különbséget kell, hogy felfűtse és minnél hidegebb van, annál feljebb kell tekerni a hőmérséklet állítót a készüléken.
Nyáron pl: +15fokról +40fok az 25fok különbség,
Télen    pl: +0fokról +40fok az 40fok különbség,

Mi a teendő egy leszerelt készülékkel télen ?
Be kellett volna vinni még a fagy előtt fűtött helységbe vagy megfelelő kompresszorral ki kellett volna belőle fújni a vízmaradékot, mert az a kis víz is szétfagyaszthatja az alkatrészeket.
Vegyünk-e külső helységben tárolt, vagy kocsiban hagyott használt készüléket ?
Célszerű NEM venni a fagyok után használt vagy leszerelt készülékeket csak teljes kipróbálás után !

Újkígyós város hivatalos honlapja: A Vízmű Kft felhívása a fagyveszély elkerülése érdekében
http://ujkigyos.hu/?p=8220
Veszélyek - Legdrágább a fagyhalál | 4szoba
http://4szoba.hu/cikk/veszelyek/1506-legdragabb-a-fagyhalal
A napkollektorokról hasznos információk
http://okopont.hu/?p=t&k=1
Fan coilok mint hűtő
http://www.cool-net.hu/fancoil.htm
Öntözési kislexikon
http://www.szorofejkft.hu/index.php?path=kislexikon
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető gallyasbence

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #213 Dátum: 2012. Február 15. 10:05:08 »
Üdvözlöm Villám Úr!  :-)

Nem  állítom, hogy ,inden oldalt, és  bproblémát  végigolvastam, de naghyjából a  felét  igen,  és  sajna  nem  találtam az  enyémhez hasonlót, ezért  bátorkodom az idődet húzni.
Telefonra  nem nagyon  van  lehetőségem, ezért  az  írottt forma.:-)
Nekem egy Demrad Solaris HK A 124 tip. gépem  van, 6 éves
Sajna  másfél  év után a  Hm, és fűtési melegvíz  közti váltószelep elkezdett  csepedni, és  hamar  folyássá alakult.  A  „márkaszervíz”  kijött, közölte  hogy  nincs  tömítése, meg  hasonlók  hozzá, 35.e  Ft a  csere, ( anno  én  110  körül  vettem) újonnan, PRAKTIKER)  de  persze  nincs  cserealkatrésze  sem...  Na,  azóta  is  várom...  Amúgy  használt  FÉG-et  tettem  fel  melegvíznek, és  ez a  DEMRAD  a fűtést  csinálta  azóta.
Tavaly  kezeett  előjönni  a  probléma, hogy nem  tudta  felfűteni a  házat,a  radiátorok felső  fele  volt  csak  forró, alul  szinte  hideg. Tudni  kell,  hogy  két  fő  ágon  vannak a  radiátorok,  egyik  oldal  kissé  rövidebb, és  ez tökéletesen műxik  is. Azt  is  hozzáteszem, hogy bontott  radiátorokból  lett  felépítve, amiket  fokozatosan cseréltünk újakra  pénztárca függően. Már  csak  két  régi  van, amik  a  működő  ágon  vannak. A  másik oldalág játssza ezt a  fele forró-fele hideg játékot.
(Baráti  körömben  vízszerelők  vannak, így próbálkoztunk a szereléssel, merthogy  ugye  a  márkaszervíz  4  éve  nem szerel. )
Lezárva  az összes  radiátort,  megnyitva  csak  a legtávolabbit ( az akadozó ágon) elindul a  radiátor, sorba  kinyitva a többit,  azok  is  forrók  lesznek. De  reggelre mind alul kihül.
Arra  következtettünk, hogy  elégtelen a  szivattyú  ereje. (  hogy  maga  a szivattyú  kevés-e,  vagy  a cső rendszerhez  kevés-e, vagy a  cső rendszer „hibás-e”, azt nem tudjuk) Ezért  ebbe  az  ágba  a padlástérben beépítettünk  még  egy  szivattyút,  egyenesen rákötve a kazánban lévőre.
És  csodák  csodája,  az  összes  radiátor  elindult. Viszont  a  mostani  -22 fokban nem  tudta  a  lakást  melegen  tartani. Felemeltem  a  hőfokot  az  eddig  használt  „e” fokozatról  maximumra,  de  a  radiátorok  - bár  mind  ment, és volt  keringés,  csak  melegecskék  voltak, nem  forrók. És a  működő  ágban is  ez lett  a   helyzet.
Tehát  vagy  forró, és  félig  hideg  radiátorok,  vagy melegecskék...

Még  valami, ami  fontos  lehet: Idény  elején, - mikor  beindítottuk – kezdtük észrevenni,  hogy  hangosabb a  beinduláskori  belobbanás, mint  eddig  volt.  Eddig  nem  tűnk  fel, mostanában viszont  halljuk. És mikor  bekapcsol, kb. 1 percig  fűt, mind  a  7  piros  led  kigyullad fokozatosan,  és  gondolom a hőfok  meglétével  kikapcsol. Aztán visszahül, majd  újra.
4-6 prec  alatt kb. 2x  ismétlődik. (ez  is  arra  utal  számomra, hogy  a szivattyú, ezért  kapott  még egyet  a rendszer)
A kiegyelítő  tartály  is  leeresztettük, elég  szép  mennyiség  volt  benne,  a  vödör  félig  tellt  meg, ez  kb.  5-6 l  lehet. Tudtommal  a  tartály  7 l-es...
Mindkét  ágban van  automata  légtelenítő is.

Ha  van  rá érkezésed,  és  tipped,  szívesen  venném  az  ötleteid.
Ha  esetleg inkább privátban  írnál, itt az e-mail címem: (törölve)
Előre is hálásan köszönöm. :-)
bence

Admin módosítása: az e-mail címedet biztonsági okokból, hogy robotok ne tegyenek spam listába kiszedtem a fórumból és villamdexternek privátban elküldtem. üdv: admin
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 16. 11:07:12 írta Mini7777777 »

Nem elérhető GZoltán

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #214 Dátum: 2012. Február 15. 13:57:54 »
Szia Dexter!
Az ősz folyamán voltatok nálunk, a kiegyenlítő tartály lett kicserélve.utána vettük észre, ha megy a fűtés és közben megnyitjuk a meleg vizet nyikorgó hangot ad, de ezzel még együtt tudunk élni.
Most az a problémánk,hogy nincs rendesen meleg víz. Ha megnyitjuk a csapot, beindul a kazán, el kezd melegedni a víz, mikor forró lesz kikapcsol, hideg víz folyik, majd újból bekapcsol, így a zuhanyzás kissé kellemetlen, a fürdéshez a kádban csak langyos víz lesz a végeredmény. a fűtés rendesen működik.a készülék HK A124 típusú.
előre is köszönöm válaszod.
Zoli

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #215 Dátum: 2012. Február 16. 00:07:07 »
Hello gallyasbence !
A váltószelep minden fűtésigény után vissza áll alaphelyzetbe, mivel a használati melegvizet részesíti előnyben, tehát ha csak a fűtést használod és a használati melegviz részt nem és nincs is bekötve, akkor is működik a háromutas szelep.
A probléma mint látom nem oldódott meg utánna se, tehát azt kéne elsőnek orvosolni.
Alkatrészekből összerakni bármit, mindig drágább mint venni egy készterméket.
Van aki komplett egység cserével oldja meg a problémát, van aki részegység cserével, van aki felújít és van akinek van alkatrésze is.
6éves készülékek esetén a restaurálás már igen csak esedékes lenne.
A radiátoraid állapota ismeretlen, remélhetőleg nincsenek elzárva alul a kupak alatt, vagy eldugulva.
A szivattyúdnak elégnek kellene lennie DE !
Lehet túl nagy a fűtésrendszered,
Lehet nincs megfelelő teljesítményre beállítva a készüléked,
Lehet nem elegendő a gáznyomás,
Lehet túl vékony csövekkel lett szerelve a fűtés és nincs keresztmetszet,
Lehet valami törmelék, vagy leválás miatti leszűkült keresztmetszet okozza a leírtakat,
Lehet el van állítva a szivattyú gyári III-fokozatról a sebessége,
Lehet valaki egy nem eredeti Grudfos-t hanem valami gagyit tett bele ami gyengébb,
Lehet a szivattyú tengelye van eltörve és így nem tud rendesen pörögni,
Lehet szorul a szivattyú ami elég ritka dolog mert a Grundfossal akármennyire is drága, alig van probléma mert jó !,
Lehet a szivattyúdnak van egyéb problémája ami megint csak ritka de valószínű javítható,
Nem vagyok ott és nem megy még nekem a "tedd a kezed a tv-re" (MinDig TV reklám 16-18.-ik mp közti része) így egyebet nem tudok mondani, de próbálom a távgyógyítást megtanulni bioenergiákkal, de ahhoz egy 90-es telefonszám kell. (Vicc volt.)
http://www.youtube.com/watch?v=JGxeQG13ZoQ
Szivattyú van, ha kell, de az olyan ami rendesen is működik és nincs leharcolva de nem új, ha gondolod -> telefon.
Na most, lehetséges, sőt valószínűbb, hogy a készülékednek vezérlési gondja van még.
A hamar felfűt probléma, az keringési hibára hagy következtetni, és így az eredeti hiba ami volt és nem lett elhárítva, tovább nőtt és mivel továbbra is ott van és valószínű hogy most már nem csak a csöpögő alkatrész hanem más is hibás, tehát az anyagköltség megnőtt.
Mivel ameddig vannak készülékek, addig lesznek hibák is, és a hibákat ki lehet javítani csak pénzbe kerülnek.
A kiegyenlítő tartályból nem tudom mit és hogy ereszttetek le, de annak is van egy működési elve és megfelelő nyomásnak kell benne lenni amit megfelelő módon kell bele tölteni. Ha nem megfelelően van töltve akkor egyéb problémák lesznek. Amennyiben nincs benne megfelelő nyomás, akkor 7liter víz is kijöhet az alsó részén.
Privátban nem írok olyant ami közcélú, mivel másodszor nem írom le másnak is u.azt sehol.
Összegezve: A készülékedet ki kéne pofozni, egy napos munka.
A készüléken belüli javításokat továbbra se ajánlom nem szerelőknek.
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #216 Dátum: 2012. Február 16. 00:28:03 »
Hello GZoltán !
Valószínű a lengedés és feltöltés után a háromutas szelepben lerakódott a rendszerből kosz és a nem megfelelő szelep zárás miatt zenél a háromutas szelep. A nyomás probléma megoldódott akkoriban. Ezért nem szeretem azt amikor egy bizonyos dolgot kell csak csinálni mert utánna még sokminden más ami nem volt feladat az is előjöhet akkor úgy tűnik mint ha az okozta volna. Felújítás esetén viszont nincs ilyen :) De az nem egy óra hanem sok, de megéri.
A használati melegvíz akadozás meggyógyítható, csak akkor már jó lenne fullosan mindent meg csinálni, de ha csak azt szeretnéd kijavítani az is megoldható.
Amivel tudtok talán otthoni megoldásokkal időt húzni az az, hogy melegvíz vételkor csak a melegvíz legyen kinyitva és ne a hideg is és a meleg is és a kazánon legyen a megfelelő kívánt hőmérséklet beállítva, a csaptelepek és a zuhanyrózsák szűrője legyen tiszta.
Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 16. 11:09:36 írta villamdexter »
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető gallyasbence

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #217 Dátum: 2012. Február 16. 12:27:03 »
Helló  Villám Úr!
:_)

Igazán értékelem  a  segítőkészségedet, és a komplett  választ, köszi, hogy  nem csak odavetettél  pár  szót! Emberileg nagyon jó pont.
Sajna  nem jutottam előbbre  viszont a válaszzal.

Józan paraszti ésszel gondolkodva a következő a helyzet.

Hiába  működik,  vagy  nem működik a váltószelep,  ha  nincs  mi közt  váltania. A Hm  le  van dugózva.
Miután már  különálló  kazán  gondoskodik a HMről,  nem  bizti,  hogy  beruháznélk  egy  ilyen alkatrészbe ( amnúgy  ilyened is  lenne, és  mennyiért? ) MERT  NAGYJÁBÓL  16-18 hónap, és  ismét  folyna...
ja, és  mindezt  egy  1 Ft-osnál kisebb  gumigyűrű  miatt...


6éves készülékek esetén a restaurálás már igen csak esedékes lenne.


Ebben  teljesen igazad  van. PONT  EZÉRT  írtam a mailcímet, hogy felvehessük a kapcsolatot, és  tudj  ajánlatot  adni  az  egy  napos  melóra. Ja,  amúgy  Kecskemét  mellett vagyunk...

Ha a  radiátorok  el  lennének  zárva, akkor  időlegesen  sem  lenne  bennük  keringés.
Ha  túl  nagy  lenne a fűtésrendszer ( inkább kicsi... össz. 80  fm cső, 18as, és az egyes  radiátorokhoz 15 megy)  kb. 80  nm  lakásterület  , alacsony  belmagasággal.

Lehet nincs megfelelő teljesítményre beállítva a készüléked
ez  gyári  beállítás  lehet,  senki  nem nyúlt  hozzá.
Gáznyomást  sem én  szabályozom.

a  szivattyú  sebessége 3.-on  van, a másik  ágba  tett  másik  szivattyút  vettem  le  1re.

nem  tett  be  senki  semmilyen  szivattyút  a kazánba,  csaak  PLUSZ  egy  szivattyút  tettünk  a padlástérbe  egy 18-as  csőbe.


2  szivattyú  közül  az  egyik  is  elég  kéne  hogy  legyen alapból,  hiszen  4  évig  ment a  rendszer  1  szivivel. ..



A kiegyenlítő tartályból nem tudom mit és hogy ereszttetek le, de annak is van egy működési elve és megfelelő nyomásnak kell benne lenni amit megfelelő módon kell bele tölteni. Ha nem megfelelően van töltve akkor egyéb problémák lesznek. Amennyiben nincs benne megfelelő nyomás, akkor 7liter víz is kijöhet az alsó részén.

A  radiátoroknál  kiengedtük a vizet a  rendszerből,  majd  a kazánba a nyomócsovet  lekötöttük, és  a  kéménycső  alatti  "motoros szelepet" benyomva  engedtük  le  a vizet. Gondolom  az  nem természetes, hogy  az  tele  van.

Nem gondoltam, hogy  privátban írsz  olyat  , ami  közcélú, PONT  ezlért  írtam le  a tapasztalt  problémákat itt! ( olvastam is, hogy  nem írsz ilyet  priviben!) A  privit  KIZÁRÓLAG  az  ajánlatkérésre használtam volna!

Mivel Te  nem tuccccc  távgyógyítani, én  meg gondolatot olvasni...
:-))

Nos? :-)

Mosolygós  napot!

Bence

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #218 Dátum: 2012. Február 16. 13:17:53 »
Hello gallyasbence !
Ha le van dugózva ha nem a használati melegvíz oldal, akkor is megy a váltószelep. Ha használsz egy készüléket ha nem, abba kosz rakódik le belül mindenhova, közben a mozgó alkatrészekre is amik tömítésekkel csatlakoznak, a lerakódott fűtésköri trutyi egy idő után kirágja a tömítéseket amik pisilni fognak és elején csak csöpögnek aztán folynak és további hibákat okoznak. Ha ez megáll a használati melegvízre váltáskor vagy félúton mert behalt, akkor a készüléken belül fog melegedni a víz és nem fog kifelé rendesen melegedni.
Amit használunk az kopik és meghibásodik !
Pl: kőbalta az őskorban... leütötték vele a mamutot aztán hazamentek vele diót törni vagy magokat morzsolni és őrölni, majd ékeket beverni, és egyszer csak eltört vagy elkopott.
Pl: autó motorja a jelenkorban... a motor kenéséhez szükséges olaj tele lesz trutyival egy idő után amit le kéne cserélni időközönként de te nem teszed meg, nem töltesz utánna, aztán leáll a kocsi motorhibával.
Pl: autó fékei... amiket ugye fékezésre használsz, lehet párezer vagy pártízezer forintba kerülnek de ha időközönként nem cseréled őket amikor időszakosak akkor nem fog úgy fogni a fék és nem tudsz megállni és beleszaladsz egy kocsiba és nem a kocsi volt a hibás mert nem fogott a fék. És lehet ritkán használod a féket és inkább gurulsz megállás előtt sokat, de nem csak a gázpedálnak kell működnie, hanem a ritkán használt féknek is :)
De még sorolhatnák nagyon sokat... pl a telefonok akkumulátorai se bírják örökké, meg semmi se.
A köztéri márványszobrok is kopnak és egyszer elfogynak teljesen, lehet hogy sokár, de elfogynak egyszer.
Végülis te tudod hogy agyon akarod-e vágatni magad a készülékkel, vagy a firelét akarod rendszeresen leoldatni, de ha egy elektromos alkatrészbe belefolyik a víz és hálózati feszültség alatt van, az tutira rázni fog, egy idő után zárlatba megy, majd menetzárlat után elszakad és lehetséges, hogy kiég ilyenkor a biztosíték vagy leveri a kismegszakítót és ha a biztit kicseréled és felkapcsolod a kismegszakítót akkor is fog rázni ha nincs jó földelés és vagy fireléd és rosszabb esetben: kampec doloresz és finálé... Na most egy temetés elég drága, pár száz ezer Magyar Forint és annál még mindig olcsóbb ha a hiba időben el van hárítva.
Tegyük fel leleményes vagy és megmókolod a dolgot, csöpög néha, aztán majd egyre jobban fog, mert hogy fog, majd jön a fagy és nem vagy otthon, esetleg külső helységben van a készülék ahol hideg van, esik le a hőmérséklet, a készülék fagyvédelme bekapcsolna de a nyomás leesett 1Bar alá és ekkor a készülék védelem nem engedi elindulni saját magát, ugye a víz nem melegedik ekkor, nem is mozog a szivattyú mert a készülék védi, jön a nulla fok, aztán a mínusz négy és akkor elkezd megfagyni a víz a észülékben ami tágul, ez szétfeszíti a műanyag alkatrészeket jobb esetben, rosszabban a réz alkatrészeket is, majd mikor kiolvad akkor orrán száján fog folyni a víz és akkor jön a kérdés, miért kerül egy szétfagyott készülék kipofozása olyan sokba ? Tegyük fel lakáson belül van a készülék, jelentős csöpögés nincs még, de aztán egy idő után erősödni fog, majd elrozsdásodik a ház és a rögzítő csavar, esetleg a szenzorra is víz folyik ami korrodál, egy ideig elég havonta egyszer, aztán hetente egyszer, aztán naponta egyszer, aztán naponta többször, aztán óránként, aztán percenként tölteni a rendszert, akkor a feltöltő csap tömítései is folyni fognak vagy szorulni, na most ha szorulnak akkor előbb utóbb letöröd a kupakját mert nem tudod megtekerni, aztán fogóval fogod meg és tekergeted, de egyszer a sok töltögetés után a feltöltő csap tengeje összelapul, utánna letörik, de akkor már feltöltő csapra is szükséged lesz, majd mondod milyen rossz ez a készülék és ilyenkor felteszed majd a netre hogy hú de szar, holott nem az és csak időben kellett volna vele foglalkozni. Az első vízcseppnél már kell a készülékkel foglalkozni mert különben ha már szétrohad a rozsdától akkor sokkal több munka lesz vele, ami sokkal több szívásba, időbe és pénzbe kerül, mellékesen több alkatrészt is fog kelleni majd cserélni.
Árat akármennyire is könyörögsz itt nem fogsz kapni írásban, (harcolj meg érte és telefonon keress, ha neked ér annyit ha már én itt válaszolok körültekintően és nekem a válaszra telik az időm mikor lenne mit csinálnom helyette,) használt felújítottak, jó állapotúban azért vannak, újak nincsenek és nem is lesznek.
Sose tudni hogy egy kazán mennyit állt a raktárban ! Mikori alkatrészekből rakták össze és milyen minőségű tömítésekkel tömítették és milyen körülmények közt és mennyit használod és így az elhalálozási idő is csak becsülhető.
Általában 6-8évet bírnak a készülék tömítései, de 4év felett már megkeményednek és cserére szorulnak ha hozzányúlás volt.
Következő: Lehet valami olcsóba kerül DE !
Ha te nem tudod a beszerzési forrást,
Ha te nem értesz hozzá és érzéked sincs hozzá,
Ha te nem ismered a tolómérőt és nem tudod használni,
Ha te nem tudod milyen minőség kell,
Ha te egy 1 Ft-osnál kissebb tömítésért nem vagy hajlandó telefonköltséget növelni, elbenzinezni vagy BKV jegyezni kilómétereket,
Ha te nem vagy hajlandó a meglepően nem egy Ft-ba kerülő tömítést megvenni,
Ha te nem vagy hajlandó időt szánni rá és utánna járni,
Ha te nem vagy hajlandó kísérletezni, hogy a mért méretnél nagyobb vagy kissebb az ideális mert, hogy eredeti korában vastagabb volt,
... Akkor érdemes elfogadni az árajánlatot egy nehezen beszerezhető kis mütyürre is !
DE én nem tudom, hogy mihez értesz és mennyire, ezek mind feltételezések voltak ! Nehogy megsértődj :P
Többet venni mindig olcsóbb mint egyet de az eladását kivárni is ki kell hogy elfogyjon apránként, de az már befektetés és a befektetés pénz, pénz ami alkatrészben áll és amiért nyereséget is szeretne látni az ember.
Nos... aki akar valamit megteszi, aki nem, az talál rá kifogást, legnagyobb kockázat nem kockáztatni és aki nem kockáztat az nem nyerhet, rizikó nélkül nincs játék mert vagy vesztel vagy nyersz.
Továbbra is telefonon tudok részletesebb információt adni levélben köszi de nem :)
Érdekes mivel nem jövök rá mire gondolsz a "kéménycső  alatti "motoros szelepet" benyomva" alatt, majd el magyarázod, mindenesetre a tágulási tartálynak két lyuka van, egyik a fűtőkör vizéé, a másik a feltöltő szelep.
A készüléken belüli csőrendszerből is leengedéskor kifolyik a víz többsége miközben ilyenkor működő tágulásiból a benne maradt nem teljesen fog.
Távgyógyítás - gondolatotlvasás továbbra is napirendi pont ;) :D
Részletesebben megmutatom mi van a háttérben... :
http://www.youtube.com/watch?v=fSO8PW4Dckk&feature=related
->>> Telefon ->>> Tedd a kezed a telefonra :P és gépeld be a számom és nyomj egy zöld gombot, nem emeltdíjas még ;) várd meg hogy felvegyem és akkor egyeztetünk aztán ha szimpi akkor kitudja ? Még működni is fog a masinád.
Vagy szimplán csak hívj fel :)
Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 16. 14:21:26 írta villamdexter »
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető Zsolti

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #219 Dátum: 2012. Március 06. 18:19:30 »
Hello dexter!

Van egy demrad hk d220 tipusú kazánunk,ami egyik napról a másikra megadta magát.Kijelző nem mutat semmit és ami "ijesztő" hogy a biztosíték rendben,a panelen sem látszik kiégve semmi.Se kép-se hang.Ismerős szerelő mondta hogy ez szervizes lesz.
Telefonáltunk,látatlanba aztmondták hogy valószínűleg panelcsere (árat nem kell mondanom  :( ) de előtte rendel valami alkatrészt és bepróbálja,hátha.

Namost találtam a fórumban egy hasonló kérdést ugyanilyen problémával,de ott egy biztosítékcsere megoldotta a problémát ha jól emlékszem.Itt viszont nem tudom mi lenne a megoldás,ha tudnál valami mentő ötletet adni panelcsere előtt az jóljönne.Olvastam hogy ennél a tipusnál ez jellemző hiba,remélem megoldás is van rá.Honeywell paneles
Egyébként 2008 őszén lett üzembe helyezve,tehát még nagyon korosnak sem mondható...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 06. 22:07:05 írta Zsolti »

Nem elérhető csabi2003

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #220 Dátum: 2012. Március 10. 23:26:02 »
Helló Dexter!
 
 
DEMRAD HKD224 kazánról esetleg tudnál küldeni elektronikus formátumú doksikat?
Pl: Kapcsolási rajz, elrendezési sémák, adattáblák, üzemi adatok, szerelési kézikönyv, stb.

Nekem is ilyen készülékem van és érdekelne minden fellelhető dolog erről a konkrét típusról.

Kérdésem is lenne...
Fűtés üzemmódban is van lángszabályozás?
Használati meleg víznél ugyebár a gáz mennyiségét változtatja a vízmennyiség függvényében...

Köszönöm!
 
Üdv.: Csabi

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #221 Dátum: 2012. Március 11. 14:20:49 »
Hello Zsolti !
Hát a távgyógyítás karakteres felületen továbbra se működik...
Szervízes bizony.
Próbálja megcsinálni az aki elkezdte, ha nem bírkózik vele akkor keress meg.
Ha már valaki megpróbálta megjavítani és nem sikerült neki, akkor a buherálási felárral jön szóba, mivel elsőnek más után kell takarítani és utána lehet nekikezdeni az élesztésnek.
Én pl nem a biztosíték cserélő "szakember kategória vagyok", ha kiég egy bizti annak oka van ! Az okot kell megszüntetni és utána a biztosítékot kicserélni. Magától sose ég ki egy biztosíték.
Döntsd el, hogy mit szeretnél. Abban hiszel-e hogy egy új panel a végleges megoldás hát hajrá, ha hiszel abban hogy tartósan meg lehet javítani a készüléket akkor válaszd azt. Döntsd el, hogy kivel javíttatod és hogy annak mekkora tapasztalata van a hibák végleges kijavításában.
2008 óta, a saját magamféle "kazán időszámítás" szerint igencsak eltelt egy kis idő és a vezérlőd túlélte a gyerekkorát, új és  hosszú életet lehelni bele lehelni valószínű.
Ilyen jellegű problémákra, nagy hatással van egy telefonkészülék és a telefonszámom tárcsázása.
Ha lecserélted a meghibásodott vezérlőt, akkor azért még pénzt is kaphatsz érte így hibásan nálam. Bővebben ha felhívsz.

A biztosíték kiégések okai a következők lehetnek:
Egy részegység zárlatossá válása menetzárlat miatt, (elöregedett lakkréteg, gyártástechnikai hiba, kimeneti zárlat trafó esetén)
Egy részegységbe vízfolyás, ami ívhúzáshoz, majd melegedéshez, később szenesedéshez, majd átvezetéshez vezetett,
Egy hibás működés következtében összeolvadt eredetileg szigetelt vezető zárlata,
Egy túlfeszültség okozta védekezés vagy áthúzás közben létrejövő átmeneti zárlat,
Egy nem megfelelő szerelés okozta zárlat,
Egy vagy NEM megfelelő értékű és fajtájú biztosíték behelyezése, (a kötelező érték a biztosíték mellett a panelen fel van tüntetve !) Véglegesen ki lehet herélni egy készüléket, vagy még jobban tönkretenni, még több hibát előidézni, nagyobb biztosíték akár egy patkolás egy pillanatra történő behelyezésével is ! (És ne vigyorogjon a szája a mekk mestereknek ilyenkor !)
Kisebb vagy nem megfelelő fajta biztosíték behelyezésével a gyakori kiégést vagy időben a védelem kimaradását is elő lehet idézni ezért ha F 3,15A az érték akkor F-es biztosíték legyen beszerezve és 3,15A-es és NE más se kisebb se nagyobb se másabb ! Nem találomra beteszünk egy hasonlót mert jól néz ki és vagy megy vagy nem és talán elindul, és nem a biztosíték értéke a kicsi ha kiég az eredeti érték esetén, hanem a zárlat továbbra is fennáll ! 3,15A = 3150mA és NEM 315mA vagy 0,315A !
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #222 Dátum: 2012. Március 11. 15:17:48 »
Hello csabi2003 !
Én nem kaptam róla semmit, hanem rászántam kb egy-két hét teljes munkaidejét és visszarajzoltam és elemeztem némely típus egyes részeit. Sok munkám van benne mint régen a technikai forradalom idejében amikor minden nagyhatalom fejlesztői visszafejtették a másét és koppintani akartak kisebb nagyobb sikerekkel. Értelmetlen a reprodukálással foglalkozni és a teljes rajzot elkészíteni, továbbadni meg még értelmetlenebb lenne.
Amik vannak doksik azok többségében különböző nyelvűek és van amit megírtam vagy lefordítottam, van olyan leírás amiben félregépelés vagy rossz értelmezés volt vagy ami hiányos volt. Ezeket belső használatra szántam. A gyártó a használati útmutatójában azt írja, hogy harmadik fél részére nem megosztható a tartalma, aki vesz egy készüléket annak kapnia kell használati útmutatót elvileg.
Minden üzemmódban megfelelő szerelő által történt beállítás esetén van lángmoduláció (gázmagasság szabályozás).
Használati meleg víz esetén a gázt is szabályozza a meleg víz igény függvényében.
Amit mondani tudok olvasd végig a fórum összes oldalát és akkor többet megtudhatsz a készülékről, sok mindent leírtam. :)
Üdv
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu

Nem elérhető TSanya79

  • Friss "júzer"
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • Profil megtekintése
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #223 Dátum: 2012. Március 18. 19:13:22 »
Kedves Villamdexter!
Végigolvastam a fórumot, de sajnos ez kevés volt ahhoz hogy homályos elmém megvilágosodjon...
kb. 5 éve költöztem mostani lakhelyemre, ahol a fűtést egy Demarad Solaris kazán biztosítja. Ha jól sejtem BK A124-es. Eddigi életemben nem találkoztam gázkazánokkal, szüleimnél vegyes tüzelésű kazán, máshol meg távfűtés volt így nem tudok semmit sem a működésről és ezidáig (még) nem vettem a fáradságot hogy utánaolvassak, sorry, de ezt pótolni fogom:) A rendszerben van egy régi vegyestüzelésű kazán is ami nincs üzemeltetve, van egy kiegyenlítő tartály a padláson. kb 7 éve semmi gond nem volt a Solaris-szal, karbantartás sajnos nem volt (valamiért azt hittem örökké menni fog és az anyósom meg pláne nem költött rá) de most, hogy megjött a tavasz, elkezdett rakoncátlankodni, Egy szerelő már volt kint, nem tudom mit csinált mert a feleségem volt otthon és ő nem nézte mit szerel, valami gázellátási hibáról beszélt, de állítólag megoldotta (megjegyzem csak 3ezret kért). A hiba persze nem múlt el, az utolsó led villog, (azt hiszem láng áthúzva). Ha kikapcsolom, újraindítom, megy egy darabig, Van hogy napokig, van hogy órákig, de van hogy csak percekig. Ilyenkor ha nagyon fázunk, újra kicsattogok a kazánházba, ki-be kapcs és talán megint megy... A félelmem egyre nagyobb, ahogy olvastam a fórumot, ráadásul a helyi szerelők (párral már találkoztam sajnos anyósom új lakásának fűtése ügyében) neimgazán állnak a helyzet magaslatán. Néha rémisztenek egyet a Savazás szóval, máskor meg azt mondják, hívjak mást. Baranyában lakom, így pestről nem lenne kifizetődő egy szerelő:( Vajon menthető? Olvastam, hogy zárt rendszerűvé kellene alakítani, de ezt így a vegyestüzelésű kazán mellett is lehet? Így csak 0,4-0,5 körül mutat a nyomásmérő (bőven a pirosban van) de a szakik szerint ez így jó, 7 éve megy is, eddig nem volt hiba...
A választ illetve tanácsot előre is köszönöm!
Üdv.: TSanya

Nem elérhető villamdexter

  • Moderator
  • Törzs "Tag"
  • *****
  • Hozzászólások: 391
    • Profil megtekintése
    • A Demrad-os Villám Dexter honlapja
Re:Demrad A124, A224, B124, B224, C124, C224, D124, D224 gázkazán javítása !
« Válasz #224 Dátum: 2012. Március 18. 22:06:02 »
Hello TSanya79 !
Roviden tudok most irni, idovel potolom bovebben.
Utolso led, hatulrol harmadik led villogas is es sok fura jelenseg is gyogyithato. Telefonon keress holnap es ott bovebben vagy amikor idom lesz bovebbet irni irok ha nem surgos, de konkretabbat csak telon.
udv

A téma a következő oldalon folytatódik ! Lapozz a lenti számokra kattintva ! (admin)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Április 08. 21:08:51 írta Mini7777777 »
Hozzászólás="VÁLASZ" gomb
Villám Dexter / Demrad kazán gyógyítás, hibakódok, tanácsadás a rendeltetésszerű használathoz..
elektronika, reménytelennek látszó készülékek megmentése.
Elérhetőség:
Demrad TELEFONSZÁM új ablakban megnyitva
http://villamdexter.uw.hu/elerhetoseg.html
vagy
https://demrad.hu